Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Rezerwat przyrody Boczki

2013-07-19 13:11:00 (ost. akt: 2013-07-19 13:10:20)
Rezerwat przyrody Boczki

Autor zdjęcia: Wikipedia

Leśny rezerwat przyrody Boczki położony jest w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie gołdapskim, w gminie Dubeninki. Położony jest w środkowej części Puszczy Rominckiej, ok. 3 km na północ od miejscowości Budwiecie, ok. 10 km na wschód od Gołdapi.

Rezerwat leśny, utworzony w 1974 roku dla celów ochrony dobrze zachowanych zbiorowisk leśnych na terenie Puszczy Rominckiej. Ma powierzchnię 108,8 ha, obejmuje teren niezwykle urozmaicony pod względem rzeźby terenu i o dużym zróżnicowaniu szaty roślinnej. Występują tu lasy: w części północnej - mieszane leszczynowo-świerkowe, gzie dominuje świerk z niewielką domieszką lipy drobnolistnej, brzozy brodawkowej i osiki. W części południowej, o żyźniejszych glebach występują lasy świeże (lipa wraz z klonem, wiązem, grabem i świerkiem), grądy (jesion z wiązem, klonem, lipą, grabem), łęgi jesionowo-olszowe, bory bagienne i świerkowe, oraz olsy. Część obszaru rezerwatu również zajmują kompleksy torfowisk. W bardzo bogatym runie występują m.in zawilec gajowy, żywiec cebulkowy, gajowiec żółty, szczyr trwały, przylaszczka pospolita, marzanka wodna i inne.
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Rezerwat Przyrody Boczki

    Rezerwat Przyrody Boczki

    Rezerwat leśny położony w Puszczy Rominckiej, utworzony w 1974 roku dla celów ochrony dobrze zachowanych...

Przewodniki lokalne

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. beniu #1149107 | 109.241.*.* 22 lip 2013 09:05

    może by też chronić tam zwierzęta przed osobami zabijającymi je dla przyjemności ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz