Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Olsztynek: Konik polski – spadkobierca tarpana 2013

2013-08-01 12:52:43 (ost. akt: 2013-08-01 13:03:59)
Konik polski żyje dziko m. in. w Puszczy Białowieskiej

Konik polski żyje dziko m. in. w Puszczy Białowieskiej

Autor zdjęcia: Wikipedia

Koń jaki jest każdy widzi. A jaki jest konik polski? Można się o tym przekonać odwiedzając w najbliższą niedzielę olsztynecki Skansen.

Konik polski wywodzi się od wymarłego dzikiego konia tarpana. Ze względu na wyjątkowe cechy, które koniki odziedziczyły po swoich przodkach: doskonałe zdrowie, wytrzymałość i odporność na surowy klimat, mogą być użytkowane wszechstronnie. Między innymi jako konie wierzchowe, zaprzęgowe, w terapii dziecięcej, a nawet w pielęgnacji krajobrazu! Można będzie dowiedzieć się więcej na ten temat podczas wycieczki po olsztyneckim skansenie,podczas której pracownik muzeum poszerzy naszą wiedzę przyrodniczą i wprowadzi w tematykę związaną z jeździectwem.
Warto dodać, że największe w województwie warmińsko-mazurskim skupisko tej rasy występuje w Stacji Badawczej Rolnictwa Ekologicznego i Hodowli Zachowawczej Zwierząt PAN w Popielnie nad jeziorem Bełdany. Stado stajenne liczy ok. 100 sztuk, ponadto w rezerwacie żyją dzikie konie, tworzące cztery tabuny. W każdym z nich znajduje się ogier, około pięciu klaczy i ich młode.

Muzeum Budownictwa Ludowego - Skansen w Olsztynku zaprasza wszystkich chętnych 4 sierpnia na wycieczki z konikami polskimi, które rozpoczną się od młyna wodnego przy głównym wejściu do Muzeum. Wycieczki edukacyjne odbędą się w trzech turach o godzinach 10.00, 12.00 i 14.00.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Zobacz także

  • Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej w Stębarku

    Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej...

    Bitwa była co prawda pod Grunwaldem, ale muzeum bitwy mieści się w Stębarku. Bo po prawdzie najsłynniejsza...

  • Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody jest najmłodszym odziałem Muzeum Warmii i Mazur. Mieści się w wyremontowanym pałacyku...

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB