Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Mazury Południowe na targach w Hamburgu

2014-02-17 12:11:53 (ost. akt: 2014-02-17 12:17:11)
Stoisko Mazur Południowych cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających

Stoisko Mazur Południowych cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających

Autor zdjęcia: Magdalena Roehrig

Podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Reisen w Hamburgu (Niemcy) swoje stoisko miała Lokalna Organizacja Turystyczna Mazury Południowe. Wśród odwiedzających byli motocykliści, zainteresowani zwiedzaniem Mazur właśnie na motocyklach.

Udział w targach to jeden z elementów realizacji projektu „Kampania promocyjna obszaru Lokalnej Grupy Durystycznej Mazurskie Morze”, realizowanego przez LOT MP w partnerstwie z Gminami Pisz, Orzysz, Ruciane-Nida, Biała Piska, Piecki oraz Starostwem Powiatowym w Piszu.
Na stoisku prezentowano konkretne produkty turystyczne naszego regionu, a zainteresowanie odwiedzających skupiało się na sezonie letnim. Informacje o atrakcjach zimowych Mazur mile zaskakiwały gości, którzy postrzegają Mazury jako region letniego wypoczynku.

W wydanych w jęz. niemiecku katalogach znalazły się atrakcje turystyczne z podziałem na lato i zimę. Odwiedzający nasze stoisko poszukiwali nie tylko bazy noclegowej, ale również interesowali się możliwościami spędzenia aktywnie czasu na Mazurach. Przede wszystkim pytania dotyczyły zorganizowanych wypraw rowerowych i spływów kajakowych. Nasze stoisko odwiedziło wielu właścicieli samochodów campingowych, poszukujących atrakcyjnie położonych pól, przystosowanych do takich pojazdów. Sporą grupę zainteresowanych stanowili motocykliści, którzy w grupach 4-12 osobowych planują w tym roku urlop na Mazurach.

Na targach rozdano około 1000 katalogów z atrakcjami letnimi oraz 200 katalogów z atrakcjami zimowymi. Rozdawano też mapy z bazą noclegową, wydane przez LOT MP oraz ok. 500 map tras rowerowych. Materiały zostały również przekazane do Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Berlinie.
Na imprezie prezentowało się ponad 1000 wystawców, zaś targi odwiedziło ponad 78.000 osób, z czego ponad 80% jednoznacznie stwierdziło, że przyszło na targi w poszukiwaniu informacji w związku z zaplanowanym już urlopem

Okazuje się że odległość Mazur od granicy Niemiec nie stanowi już problemu. Dzięki autostradzie A2 oraz drodze S8 czas przejazdu z okolic Hamburga na mazury skrócił się do 10 godzin.

Następne targi turystyczne, w których Lokalna Organizacja Turystyczna weźmie udział, to Międzynarodowe Targi Turystyki i Caravaningu w Lipsku (19-23 listopada 2014 r.).

Magdalena Roehrig

Na mapie oznaczyliśmy Centrum Targowe w Hamburgu (Hamburg Messe)
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Roś

    Jezioro Roś

    Zbiornik o rozwiniętej linii brzegowej, mulistych stokach ławicy, stromych w środkowej części południowego plosa, niskie,...

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB