Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Posprzątajmy wspólnie Czarci Ostrów na jeziorze Śniardwy

2014-07-28 14:36:26 (ost. akt: 2014-07-29 11:24:58)
Jacht Fundacji Nasza Ziemia podczas regat o Puchar 7 Cudów Mazur

Jacht Fundacji Nasza Ziemia podczas regat o Puchar 7 Cudów Mazur

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Już dzisiaj Fundacja Nasza Ziemia wraz z wolontariuszami posprząta wyspę Czarci Ostrów na Jeziorze Śniardwy. Akcja sprzątania odbędzie się w ramach rejsu „Wpłyń na czyste Mazury”.

Rejs jest elementem 21. edycji kampanii „Sprzątanie świata – Polska”, przebiegającej w tym roku pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!”. Załoga rejsu odwiedziła do tej pory blisko 20 portów, aby promować ideę odpowiedzialnej turystyki i przypominać żeglarzom, że wszyscy mamy wpływ na stan środowiska, także podczas wypoczynku.
Relacje z rejsu można śledzić na bieżąco na Facebooku!
www.facebook.com/wplynnaczystemazury

Minęły już 2 tygodnie rejsu pod banderą projektu Fundacji Nasza Ziemia „Wpłyń na czyste Mazury”. Akcja zakończy się 2 sierpnia w Rucianem – Nidzie. Załoga jachtu odwiedziła już kilkanaście portów, spotkała się z kilkuset turystami i mieszkańcami Mazur, aby wśród nich szerzyć wiedzę o odpowiedzialnym podejściu do turystyki i sposobach ochrony środowiska podczas wypoczynku. W sobotę, 26 lipca, takie spotkanie odbyło się w Mikołajkach, podczas regat o Puchar 7 Cudów Mazur, w których także łódź Wpłyń na czyste Mazury brała udział. Przez cały czas trwania regat Fundacja prowadziła działania edukacyjne w strefie kibica. Stoisko, na którym były rozdawane poradniki turystyczne oraz prowadzone konkursy na temat wiedzy o Mazurach i odpowiedzialnej turystyce, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Także na mazurskiej wstędze – długim pasie materiału - przybyło wiele podpisów osób, którym bliska jest idea Czystych Mazur.

Właśnie te osoby Fundacja Nasza Ziemia postanowiła jeszcze bardziej zaktywizować organizując akcję sprzątania jednej z najbardziej tajemniczych wysp na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich – wyspy Czarci Ostrów na jeziorze Śniardwy.
Sprzątanie rozpoczyna się 29 lipca od godz. 12.00. Każdy, komu bliska jest idea czystych Mazur, będzie mógł się wziąć w niej udział!
Inicjatywę wspierają Nadleśnictwo Pisz, gmina Pisz, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Mazurski Park Krajobrazowy.Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Śniardwy

    Jezioro Śniardwy

    Śniardwy jest największym jeziorem w Polsce. Leży w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Linia brzegowa zbiornika...

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB