Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Grzyb nasz powszedni, czyli Regionalny Festiwal Runa Leśnego w Piszu

2014-09-01 12:56:13 (ost. akt: 2014-09-01 13:05:38)
Grzyb nasz powszedni, czyli Regionalny Festiwal Runa Leśnego w Piszu

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Grzyby, jagody, jeżyny, borówki - to bogactwo Puszczy Piskiej. Produkty te będą królowały podczas „Regionalnego Festiwalu Runa Leśnego”, który odbędzie się 6 września 2014 r. w Piszu. Nie zabraknie też nalewek z leśnych owoców.

Borowiki, kurki i podgrzybki będą podstawą do przygotowywania potraw podczas rywalizacji w konkursie „Na najlepszą potrawę z grzybami” zarówno kucharzy zawodowych, jak i amatorów kulinarnych zmagań. W szranki staną również lokalni kucharze z restauracji i gospodarstw agroturystycznych, którzy rywalizować będą w konkursie „Na najlepszą zupę grzybową”. O zwycięstwie w tym konkursie zdecyduje publiczność, która będzie miała możliwość degustacji przygotowanych potraw.

Zmagania kucharzy będzie można obejrzeć w sieci dzięki transmisji on-line na stronie internetowej www.warmia.mazury.pl.

W „Konkursie nalewek leśnych” do rywalizacji staną pasjonaci domowych wyciągów
z leśnych owoców, kwiatów i ziół. Festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” oraz występy artystyczne.

Celem imprezy i odbywających się w jej ramach konkursów jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, w tym z runa leśnego, ochronę regionalnego dziedzictwa kulinarnego, zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych oraz promocję restauracji i gospodarstw agroturystycznych z regionu Warmii, Mazur i Powiśla.

Imprezę poprowadzi dr Grzegorz Russak – znawca kuchni polskiej i regionalnej.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Pisz oraz Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze”.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Roś

    Jezioro Roś

    Zbiornik o rozwiniętej linii brzegowej, mulistych stokach ławicy, stromych w środkowej części południowego plosa, niskie,...

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB