Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Powstał przewodnik kajakowy po Kanale Elbląskim, Drwęcy i Welu

2015-02-09 12:33:33 (ost. akt: 2015-02-09 13:23:36)
Powstał przewodnik kajakowy po Kanale Elbląskim, Drwęcy i Welu

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie "Łączy Nas Kanał Elbląski"

Lokalne Grupy Działania z zachodnich Mazur i Powiśla rozpoczęły kampanię promującą ponad 500 km szlaków kajakowych w tej części woj. warmińsko-mazurskiego. Przed tegorocznym sezonem przygotowały przewodnik po Kanale Elbląskim, Drwęcy i Welu.

Projekt promocji markowego produktu dla kajakarzy w oparciu o rzeki, kanały i jeziora zachodniej części regionu przygotowały Lokalne Grupy Działania "Ziemia Lubawska" i "Łączy Nas Kanał Elbląski", które zrzeszają ok. 20 gmin oraz lokalnych przedsiębiorców turystycznych. W styczniu wydały one po polsku, angielsku i niemiecku ponad 200-stronnicowy przewodnik kajakowy i jego elektroniczną wersję na urządzenia mobilne. Przygotowały też film reklamujący uroki spływów po Kanale Elbląskim, Drwęcy i Welu.

- Liczymy na ożywienie u nas takiej formy turystyki. Na Krutyni jest gęsto, kajakarze zahaczają wiosłami o siebie, a u nas jest ciągle dziewiczy teren. Tymczasem są to miejsca bardzo atrakcyjne przyrodniczo i krajobrazowo, jest też gdzie się zatrzymać - powiedziała nam Stanisława Pańczuk, prezes stowarzyszenia "Łączy Nas Kanał Elbląski".
Jak poinformowała nas Stanisława Pańczuk, dotychczas wydrukowano nieco ponad 9 tys. egzemplarzy, czyli połowę zaplanowanego nakładu. Tę część finansowało Stowarzyszenie "łączy nas Kanał Elbląski". Reszta nakładu, finansowana przez Stowarzyszenia "Ziemia Lubawska", zostanie wydrukowana w późniejszym terminie. Łączny nakład wynosi 19,5 tys. egzemplarzy.
Według pani prezes dotychczas nie było tak obszernej publikacji opisującej szlaki kajakowe na Żuławach Wiślanych, Pojezierzu Iławskim i Brodnickim. W tym bezpłatnym przewodniku znalazły się opisy tras o łącznej długości 574 km - od Nogatu przez rzekę Elbląg, Kanał Elbląski, Kanał Iławski, Jeziorak i rzekę Iławkę po Drwęcę i Wel.
Poza mapami i zdjęciami są tam szczegółowe informacje o warunkach nawigacyjnych, aktualnej bazie noclegowej i gastronomicznej, przystaniach, wypożyczalniach sprzętu turystycznego oraz miejscowych atrakcjach historycznych i przyrodniczych. Są również praktyczne porady dla uczestników spływów i słownik pojęć używanych przez kajakarzy.
Na opracowanie i wypromowanie nowej strategii turystycznej na swoim terenie lokalne grupy działania uzyskały ponad 260 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Przewodniki już są dostępne w siedzibie Stowarzyszenia "Łączy Nas Kanał Elbląski" (ul. Jana Amosa Komeńskiego 40, 82-300 Elbląg, tel. 55 239 49 61), a także w urzędach gmin: Elbląg, Małdyty i Iława oraz w punkcie Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu.
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Szlak Kanału Elbląskiego

  Kanał Elbląski, błędnie nazywany Kanałem Elbląsko-Ostródzkim lub Kanałem Ostródzko-Elbląskim, jest najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. Łączy Jezioro Druzno z Drwęcą oraz z jeziorem Jeziorak. Z jeziora Druzno, poprzez rzekę Elbląg...

 • Drużno

  Jezioro Drużno

Przewodniki lokalne

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Już wydrukowany #1700271 | 188.146.*.* 28 mar 2015 11:33

  Zdążyli przed sezonem letnim :) http://www.lgdziemialubawska.pl/ Ta m właśnie do nabycia albo w informacji turystycznej w Nowym Mieście na Rynku

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. turysta #1660278 | 178.43.*.* 9 lut 2015 15:34

  Przewodnik kajakowy to bardzo wielki bubel za jeszcze większe pieniądze. Całkowity brak kontroli nad wydatkowaniem funduszy. Projekt rzekomo zakończony a przewodnik w znacznej części nie wydrukowany.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)