Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Będą jeździć nawet zimą!

2010-11-16 11:34:28 (ost. akt: 2013-07-16 14:28:01)
Piskie ścieżki rowerowe cieszą się latem ogromnym powodzeniem. Widać to po ilości korzystających z nich. Miejmy nadzieję, ze te w Orzyszu od następnego lata będą bardziej bezpieczne i przyjazne miłośnikom dwóch kółek.

Piskie ścieżki rowerowe cieszą się latem ogromnym powodzeniem. Widać to po ilości korzystających z nich. Miejmy nadzieję, ze te w Orzyszu od następnego lata będą bardziej bezpieczne i przyjazne miłośnikom dwóch kółek.

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Aż 11 imprez, ponad 300 uczestników i około 800 przejechanych kilometrów — w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego PTTK podsumowano cykl letnich wycieczek rowerowych związanych z projektem "Olsztyn Aktywnie!".

— Te 11 wycieczek to liczba oficjalna. Od zakończenia cyklu we wrześniu sami uczestnicy spontanicznie zorganizowali już osiem "dzikich" wycieczek na własną rękę — mówi Mirosław Arczak, społeczny pełnomocnik prezydenta miasta ds. rowerowych. — Uważam, że to właśnie jest nasz największy sukces. Udało nam się zachęcić ludzi do aktywnego spędzania czasu. I o to chodziło.

O sukcesie cyklu świadczy też rozpiętość wiekowa uczestników wycieczek. — Najmłodszy rowerzysta miał 16, a najstarszy 62, ale podczas jazdy takie rzeczy się nie liczą — podkreśla Arczak. — W czasie wycieczek wszyscy jesteśmy kolegami i znaczenia nie ma ani wiek, ani sprzęt, na jakim ktoś jedzie.

Warto dodać, że wycieczki z cyklu "Olsztyn Aktywnie!", choć miały charakter czysto rekreacyjny, do łatwych się nie zaliczały. — To były malownicze, ale raczej dłuższe trasy — zaznacza Arczak. — Najdłuższa trasa, do źródeł Łyny, miała aż 108 km. Zapotrzebowanie na wspólne przejażdżki sprawiło, że już teraz wiadomo, że cykl będzie kontynuowany. — I to nie tylko latem, ale również... zimą. Na najbliższą, mikołajkową wycieczkę zapraszamy już 5 grudnia — zapowiada Arczak.
Piotr Gajewski

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB