Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Nowe szlaki turystyczne na Warmii i Mazurach

2010-11-23 12:22:13
Kanał Elbląski - pochylnia Buczyniec

Kanał Elbląski - pochylnia Buczyniec

Autor zdjęcia: arch.Starostwa Powiatowego w Elblągu

Turyści mogą się wybrać na wycieczki, związane z bitwą pod Grunwaldem, postacią Mikołaja Kopernika, Kanałem Elbląskim oraz fortyfikacjami na Mazurach.

W województwie warmińsko-mazurskim można znaleźć 51 wielkogabarytowych tablic informacyjnych, opisujących nowe szlaki samochodowe. To efekt realizacji projektu ,,Znakowanie turystyczne regionu Warmii i Mazur”.

1. Drogowy „Szlak Kopernikowski” to turystyczny szlak tematyczny, związany z postacią Mikołaja Kopernika, wybitnego astronoma, który „wstrzymał słońce i ruszył ziemię”. Szlak ten prowadzi przez pełne zabytków miejscowości związane z jego życiem oraz działalnością jako kanonika Kapituły Warmińskiej, lekarza, administratora, sekretarza biskupiego.

2. Turystyczny samochodowy „Szlak Kanału Elbląskiego” został zaprojektowany, by turyści mogli obejrzeć liczne atrakcje turystyczne, znajdujące się w pobliżu Kanału Elbląskiego.

3. Drogowy „Szlak Pętli Grunwaldzkiej" to turystyczny szlak tematyczny, związany z bitwą pod Grunwaldem z 15 lipca 1410 r. – jednej z największych bitew w średniowiecznej Europie, zakończonej zwycięstwem wojsk polskich i litewsko-ruskich nad zakonem Krzyżackim. Szlak ułatwia dotarcie do ciekawych miejsc położonych w okolicy pól bitwy grunwaldzkiej.

4. Podążając „Szlakiem Fortyfikacji Mazurskich” poznamy staropruskie grodziska, średniowieczne zamki i mury miejskie Reszla, Kętrzyna, Giżycka, Węgorzewa, Okartowa i Pisza, obronne świątynie Bezławek i Kętrzyna, Twierdzę Boyen, aż w końcu XX-wieczne fortyfikacje polowe Pozycji Jezior Mazurskich, Pozycji Piskiej i Galindzkiej, Giżyckiej Pozycji Polowej, Giżyckiego Rejonu Umocnionego, Pozycji Węgorapy i Mazurskiej Pozycji Granicznej. Całości dopełniają kwatery dowodzenia w Gierłoży, Mamerkach-Przystani, Pozezdrzu, Gołdapi-Kumieciach, Sztynorcie, Gizycku i Szerokim Borze.


Projekt „Znakowanie Turystyczne regionu Warmii i Mazur” dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013 oraz budżetu powiatów ziemskich i Samorządu Województwa Warmińsko–Mazurskiego.


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB