Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Kajaki: szlak Galindów

2010-12-15 12:00:00
Kajaki: szlak Galindów

Szlak stanowi najkrótsze połączenie z jeziora Śniardwy do Giżycka. Prowadzi przez wąskie jeziora rynnowe. Atrakcją jest dwu kilometrowy transport lądowy kajaków na odcinku pomiędzy jez. Tyrkło i Buwełno.

Spływ rozpoczynamy w miejscowości Okartowo. Płyniemy w kierunku północnym przez jez. Tyrkło o długości 5,5 km. Na północnym brzegu, we wsi Cierzpięty, spotykamy się z umówionym przewoźnikiem, który dokona transportu sprzętu na jezioro Buwełno.

Następnym odcinkiem jest, liczące 9,5 km jez. Buwełno. Po przepłynięciu 3,5km, na prawym brzegu mijamy kanał, łączący Buwełno z jeziorami Ublik Wlk. i Mały. Płynąc dalej, na zachodnim brzegu mijamy miejscowość letniskową Marcinowa Wola.

Kierujemy się na północ, wpływamy do kanału wprowadzającego szlak na jez. Wojnowo. Trzymając się zachodniego brzegu jeziora mijamy wieś Kleszczewo. Na przeciwległym brzegu dominuje tzw. "Święta Góra" - miejsce pogańskiego i wczesnochrześcijańskiego kultu. Przepływamy pod mostem drogowym i wpływamy na jezioro Nałk Mały, następnie Nałk Duży. Po przepłynięciu około kilometra wpływamy na jezioro Niegocin, skąd kierujemy się w stronę Giżycka. Od miasta dzieli nas 5,5 km. Płyniemy trzymając się północno-wschodniego brzegu Niegocina.

źródło: CIT w Gizycku
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB