Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Giżycko: żółty szlak rowerowy

2010-12-20 12:00:00
Giżycko: żółty szlak rowerowy

Długość trasy: 44 kilometry. Trasa: Giżycko – Sulimy – Pieczonki – Kruklanki – Jeziorowskie – Jasieniec – Przerwanki – Pozezdrze – Pieczarki – Świdry – Giżycko.

Rezerwat Spytkowo – Torfowisko (pow. 2,10 ha) – torfowisko przejściowe ze stanowiskiem wierzby lapońskiej.

Nowe Sołdany. Były majątek ziemski, XIX-wieczny dwór, jednokondygnacyjny z obustronnym ryzalitem.

Kruklanki. Miejscowość powstała w roku 1545. Na uwagę zasługuje barokowy kościół z końca XVI w z ołtarzem i amboną z roku 1612. Na 25 metrowej wieży znajdują się oryginalne osiemnastowieczne dzwony.

Brożówka. We wsi znajduje się dawny zespół dworsko – parkowy, malowniczo położony nad jeziorem Brożówka. Dwór pochodzi z drugiej poł. XIX w. Styl późnoklasyczny z elementami neogotyku. W czasie II wojny światowej siedziba Heinricha Himmlera.

Śluza Przerwanki wybudowana została w 1910 roku, celem spiętrzenia wody jeziora Gołdopiwo. Śluza posiada długość 25 m i szer. 4 m. Różnica poziomów wody wynosi około 1 metra. Śluza obecnie jest czynna,

Zobacz:
Czerwony szlak rowerowy
Niebieski szlak rowerowy
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Żółty szlak rowerowy w Giżycku

  Trasa: Giżycko – Sulimy – Pieczonki – Kruklanki – Jeziorowskie – Jasieniec – Przerwanki – Pozezdrze – Pieczarki – Świdry – Giżycko. Trasę rozpoczynamy w Giżycku, na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Dąbrowskiego. Ruszamy w...

Przewodniki lokalne

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jas #1343021 | 83.24.*.* 7 mar 2014 08:31

  jaki rezerwat w Spytkowie chyba bagno tak jak przy szkole

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mazur #1321154 | 89.229.*.* 10 lut 2014 10:49

  To nie jest szlak rowerowy. Nie oszukujcie ludzi. To jest jazda rowerem po niebezpiecznych drogach z dziurami. Możesz nie dodawać tego komentarza, ale nie wal ściem o szlakach rowerowych. Przejedź się tymi trasami i wrócisz albo z urazem powypadkowym, albo podtruty spalinami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz