Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Niebo z gwiazdami, czyli Mazury AirShow znów nad Niegocinem

2015-07-16 12:35:50 (ost. akt: 2015-07-16 12:35:10)
Fragment pokazu w roku 2014

Fragment pokazu w roku 2014

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Podniebne ewolucje, pełne pasji popisy pilotów z udziałem samolotów akrobacyjnych, odrzutowych i innych - przed nami kolejna odsłona Mazury AirShow (1-2 sierpnia 2015), impreza, która co roku gromadzi wielotysięczną publiczność.

To jedno z największych podniebnych wydarzeń w kraju jest wyjątkowe, odbywa się bowiem nad wodami Niegocina, trzeciego co do wielkości jeziora w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich i w całej Polsce.

— Pokazujemy to, co najlepsze, najciekawsze w lataniu, a przede wszystkim te elementy, które są związane z wodą, bo tego się nigdzie indziej nie zaprezentuje— chwalił imprezę w Giżycku rok temu znany dziennikarz radiowy i telewizyjny Tadeusz Sznuk, komentantor AirShow od wielu lat.

1-2 sierpnia nad Niegocinem swoje umiejętności za sterami będą prezentować najlepsi piloci, mistrzowie Polski i świata. Widowisko będzie można podziwiać z plaży miejskiej nad Niegocinem. Maszyny tradycyjnie będą miały bazę na lotnisku Wilamowo w Kętrzynie, ale będzie można również zobaczyć je z bliska, zrobić zdjecie, a nawet na chwilę zasiąść za sterami w Mazury Residence nad Niegocinem.
Jak co roku w programie Mazury AirShow znajdą się zarówno akrobacje indywidualne, jak i zespołowe. Stanisław Tołwiński, prezez Aeroklubu Krainy Jezior i główny organizator imprezy zapowiada w tym roku kilka "smaczków".
Zobaczymy m.in. Samoloty wojskowe SU-22, Extra 200 Uwego Zimmenmanna, czy wodnosamolot Natali i Rudiger Han z Niemiec. Będzie UC-1 Tween Bee - również wodnosamolot z lat 40. XX wieku, a także śmigłowiec operacyjnych sił powietrznych z Dęblina. Nad Niegocinem zobaczymy motoszybowce, m.in. Fregatę, oraz wiatrakowce.

— Być może będziemy gościć też trzyosobowy zespół ZLIN 242, przyjaciół z Aeroklubu w Kownie, JAK 52 i trzy samoloty AT 3 - wylicza Stanisław Tołwiński. - Na pokazy przyjedzie z Włoch ultralekka latająca łódź, jednostka z rozkładanymi skrzydłami. Może też sprowadzimy Grupę Żelazny.

— Planujemy kilkunastogodzinną transmisję telewizyjną live — dodajeTołwiński. — Poza pokazami będzie można obejrzeć wywiady z pilotami, z kamerą zajrzeć do samolotów. Zapewni to odbiorcom szersze spojrzenie na imprezę.
W Kętrzynie i Giżycku zostaną rozstawione telebimy. A to jeszcze nie wszystko. Aeroklub na pięć dni uruchuchomi radio Mazury AirShow, które będzie można odbierać na częstotliwości 90,1 Mhz. Dzięki temu będziemy mogli bez zakłoceń usłyszeć komentarz Tadeusza Sznuka. będąc na miejscu i mając słuchawki podpięte do telefonu. Jednocześnie możemy podziwiać akrobację z balkonów, Wzgórza św. Brunona, czy z łodzi.
Zuzanna Ołdakowska
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Lotnisko w Wilamowie

  Lotnisko w Wilamowie

  Wilamowo (Wilhelmsdorf) leży kilka kilometrów od Wilczego Szańca (Wolfschanze), wojennej kwatery Adolfa...

 • Niegocin

  Jezioro Niegocin

  Zbiornik o mało rozwiniętej linii brzegowej i bardzo urozmaiconej rzeźbie dna, z wieloma głęboczkami i płyciznami śródjeziornymi...

Przewodniki lokalne

Zobacz także

 • Park Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży

  Park Miniatur Warmii i Mazur...

  Nie tylko szata zdobi człowieka. I nie tylko jeziora są atrakcjami turystycznymi naszego regionu. ...

 • Góra Hunów

  Obok wsi Wanguty (niem. Wangotten) znajduje się pruskie grodzisko zwane Górą Hunów. Prusowie to wymarły...

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB