Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Górowo Iławeckie: Muzeum Gazownictwa

Górowo Iławeckie: Muzeum Gazownictwa

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

Muzeum Gazownictwa mieści się w zabytkowym budynku gazowni w Górowie Iławeckim. Powstało w 1994 roku. Remontem obiektu oraz przystosowywaniem go do potrzeb muzeum zajęli się w czasie wolnym od pracy górowscy pracownicy gazowni.

W czasie robót natrafiono za zabytkowe elementy stanowiące obecnie część ekspozycji. W piecowni odkryto ceglaną posadzkę pochodzącą z początku XX wieku, a po obniżeniu warstwy ziemi na zewnątrz obiektu ukazał się wspaniały, oryginalny stary bruk. Prace remontowe objęły również wymianę i wzmocnienie fragmentów murów oraz zabezpieczenie i podwieszenie zbiornika gazu.

W miejscu, gdzie znajdowało się składowisko węgla, zgromadzono różnego rodzaju akcesoria gazownicze: gazomierze, ciśnieniomierze, a także kuchenki i piecyki gazowe.

Kontakt: 11-220 Górowo Iławeckie, ul. Wyszyńskiego 20, tel. 89 761 10 92,
Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem Muzeum Gazownictwa Warmii i Mazur w Górowie Iławeckim prosimy o wcześniejszy kontakt z panem Zbigniewem Kaszubat (Punkt Dystrybucji Gazu w Lidzbarku Warmińskim) w godzinach 7.00 – 15.00. pod numerem telefonu 89 538 34 32. Wstęp do Muzeum jest bezpłatny.

Strona internetowa muzeum: kliknij tutaj.
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB