Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Zimowe spływy na Mazurach

2010-12-16 08:15:00 (ost. akt: 2010-12-16 08:13:52)
Zimowe spływy na Mazurach

Warmia i Mazury zimą odzyskują swój osławiony charakter. Śnieg kreśli bajeczne widoki jak z obrazków, głusza pozwala zatracić się w kontemplacji dziewiczej przyrody. Jednak i na nudę nie można narzekać. Czeka tu wspaniała zabawa na świeżym powietrzu z ekstremalnymi doznaniami.

Spływy kajakowe już od dawna nie są wypoczynkiem jedynie letnim. I to właśnie rzeki Warmii i Mazur najlepiej nadają się do organizacji zimowych spływów. Większość z nich nie zamarza, a że można na nich wyznaczyć odcinki proste technicznie, kajakarze nie ryzykują wywrotki mało przyjemnej o tej porze roku.

Wspaniałym szlakiem do rozpoczęcie swojej przygody z zimowym kajakarstwem jest królowa mazurskich rzek — Krutynia. Prosta technicznie, z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, ale przede wszystkim urzekająca krajobrazami o każdej porze roku. Wybierając szlak powinniśmy wziąć pod uwagę nasze doświadczenie.

Przy wyborze szlaku kajakowego powinniśmy wziąć pod uwagę nasze doświadczenie. W regionie mamy rzeki o różnym stopniu trudności technicznej, dlatego warto wcześniej zapoznać się z przewodnikami bądź zaciągnąć opinii osób, które znają te szlaki.

Zimowe spływy po Krutyni organizuje miedzy innymi PTTK.


Spływ zimowy Welem i Drwęca. Tylko dla twardzieli!
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB