Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Z przewodnikiem po Ziemi Lubawskiej

2016-03-15 14:25:56 (ost. akt: 2016-03-15 14:28:31)
Z przewodnikiem po Ziemi Lubawskiej

„Ziemia Lubawska – przewodnik po zabytkach” – to kolejne wydawnictwo Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Lubawska”, pokazujące i promujące najciekawsze zabytki dzisiejszego powiatu nowomiejskiego oraz iławskiego.

Z przewodnikiem wędrujemy po gminach: Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik, Lubawa (w tym miasto Lubawa), Nowe Miasto Lubawskie (w tym miasto Nowe Miasto Lubawskie) i Rybno, leżące obecnie w powiecie działdowskim. Przewodnik pokazuje najciekawsze zabytki w sposób tradycyjny – ale w tym dobrym znaczeniu. Otrzymujemy zatem porcję najniezbędniejszych i najciekawszych informacji i po kilka zdjęć każdej z opisywanych atrakcji.
Autorem tekstów jest Andrzej Korecki, zdjęcia wykonali Karol Krajewski i Mateusz Krajewski, zaś wstępem opatrzył dr Michał Markowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska. Przewodnik wydała Spółdzielnia Socjalna Myk Myk ze Szczuplin w gm. Rybno.


Inne ostatnio wydane przewodniki turystyczne LGD Ziemia Lubawska to Przewodnik kajakowy "Od Wisły do Wisły" oraz książka kucharska „Smaki dwóch regionów – Ziemi Lubawskiej i Ziemi Kujawskiej”.

Przewodnik "Od Wisły do Wisły" opisuje szlaki kajakowe na Kanale Elbląskim, Kanale Iławskim, Jezioraku, oraz rzekach: Elbląg, Iławka, Drwęca i Wel. Oprócz opisu szlaków wodnych w przewodniku są również wzmianki o atrakcjach kulturowych i przyrodniczych.


Natomiast „Smaki...” - to podręcznik gotowania, który powstał we współpracy z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszenie "Partnerstwo Dla Ziemi Kujawskiej" oraz z lokalnymi Kołami Gospodyń.
Książka ta zawiera wiele przepisów z obu regionów.

Na mapie oznaczyliśmy siedzibę LGD Ziemia Lubawska

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB