Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Rozmaitości wiejskie, czyli Skansen Dzieciom

2016-05-31 12:59:55 (ost. akt: 2016-05-31 13:25:22)
Rozmaitości wiejskie, czyli Skansen Dzieciom

Autor zdjęcia: MBLPE w Olsztynku

Strzyżenie owiec, siodłanie konia, pokazy pracy rzemieślników garncarza, kowala i tkaczki - to tylko niektóre z dawnych zajęć wiejskich i jednocześnie atrakcji, jakie przygotował skansen w Olsztynku z okazji Dnia Dziecka. Impreza Skansen Dzieciom odbędzie się 3 czerwca w godz. 10:00-14:00.

Skansen Dzieciom to impreza plenerowa o charakterze etnograficznym, przeznaczona dla dzieci i młodzieży szkolnej. Jej ideą jest popularyzacja wiedzy o dziedzictwie kulturowym. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą Rozmaitości wiejskie, czyli pokazy tradycyjnych zawodów i zajęć wiejskich. Będzie można zobaczyć, jak wyglądało życie codzienne dawnej wsi. Pokazy zostaną zorganizowane w chałupach, budynkach gospodarczych oraz w obejściach, będą związane z pielęgnacją zwierząt (czyszczenie i siodłanie koni, pszczelarstwo, strzyżenie owiec); nauką (pisanie atramentem z użyciem obsadki i stalówki); zabawą (zabawy dla dzieci, wykonywanie plecionek ze sznurka); pracą rzemieślników (kowal, garncarz, tkaczka, rymarz); okresowo wykonywanymi zajęciami (kręcenie powrozów, korowanie żerdzi i maglowanie) i sztuką ludową (rzeźbiarz).

Ponadto muzeum w Olsztynku zaprasza do udziału w warsztatach Moja zabawka z lasu, na których dzieci samodzielnie wykonają zabawki i gry z naturalnych materiałów z lasu, takich jak patyki, kamyki, szyszki. Prowadzić je będą leśnicy oraz wolontariusze. Warsztatom towarzyszyć będzie interaktywna ekspozycja Nadleśnictwa Olsztynek pt. Woda w lesie, która prezentuje rolę lasów w ochronie zasobów wodnych i bioróżnorodność ekosystemów. Inicjatywa jest wynikiem współpracy Skansenu w Olsztynku ze Stowarzyszeniem Edukatorów Leśnych, SEN Stowarzyszeniem Edukacji Nieformalnej oraz Nadleśnictwem Olsztynek.
Więcej informacji na stronie skansenu

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Zobacz także

  • Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej w Stębarku

    Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej...

    Bitwa była co prawda pod Grunwaldem, ale muzeum bitwy mieści się w Stębarku. Bo po prawdzie najsłynniejsza...

  • Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody jest najmłodszym odziałem Muzeum Warmii i Mazur. Mieści się w wyremontowanym pałacyku...

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB