Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Piknik Country w Mrągowie - to już 35 lat

2016-07-26 12:18:59 (ost. akt: 2016-07-26 12:25:25)
Amerykańska grupa Della Mea - gwiazda tegorocznego Pikniku Country

Amerykańska grupa Della Mea - gwiazda tegorocznego Pikniku Country

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

29 lipca rozpocznie się jubileuszowa odsłona legendarnego Pikniku Country&Folk w Mrągowie. Po raz 35. w historii, amfiteatr mrągowski gościć będzie rodzimych artystów oraz światowe gwiazdy muzyki country, folk, rockabilly oraz bluegrass.

Na deskach amfiteatru nad jeziorem Czos wystąpią m.in. LemON, Wilki, Voo Voo, Chłopaki Nie Płacą & Michał Milowicz), wśród gości zagranicznych zobaczymy m.in. Rednex i Della Mea.

Pierwszy koncert 29 lipca poprowadzi znany polski dziennikarz i recenzent muzyczny Paweł Sztompke. Wystąpią polskie gwiazdy: Cezary Makiewicz, Droga na Ostrołękę, PowerGrass oraz Gang Marcela. Wśród zagranicznych wykonawców zobaczymy zespoły Discountry, Rackhouse Pilfer oraz gwiazdę wieczoru – zespół Rednex. Ukoronowaniem wieczoru będzie występ polsko-łemkowsko-ukraińskiej grupy LemON, znanej z takich hitów jak „Będę z Tobą”, „Napraw” czy „Scarlett”.

Sobotni wieczór to z kolei powrót do przeszłości, czyli Wielka Gala Jubileuszowa. 30 lipca od godz. 20.00, Paweł Sztompke będzie witał na deskach amfiteatru gwiazdy, które wielokrotnie występowały przed mrągowską publicznością: Alicję Boncol, Lonstar, Tomasza Szweda, Bożenę i Lecha Makowieckich, Zbigniewa Hofmana, Cezarego Makiewicza, braci Rybczyńskich, Gang Marcela, Kasię Bochenek, Mariusza Kalagę oraz Janusza Nastarowicza. Zagrają też zespoły Teren C, czeska grupa Drops oraz laureat konkursu Przepustka do Mrągowa. Konkurs ten, organizowany przez Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, adresowany jest do zespołów country, które nigdy nie wystąpiły na scenie głównej, oraz tych, które przez ostatnich 5 lat nie uczestniczyły w Pikniku Country z własnym recitalem. W tym roku ogłoszenie zwycięskiego bandu nastąpi 29 lipca. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie występ Gwiazdy Festiwalu - amerykańskiej grupy Della Mae, reprezentującej gatunek muzyczny bluegrass.

Jak co roku, trzeci dzień Pikniku poświęcony jest wybranej akcji charytatywnej. Tym razem będzie to problematyka stwardnienia rozsianego. Finałowy dzień poprowadzą artyści kabaretowi: Michał Kałamaga oraz Jacek Noch, którzy od godziny 20:00 zaproszą widzów na koncert pod hasłem „Niezależność”. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. zespół Wilki, Voo Voo, Chłopaki Nie Płacą & Michał Milowicz czy znanych z programu The Voice of Poland Gracjana Kalandyka i Damiana Ukeje. Partnerem ostatniego dnia koncertu jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Piknik Country&Folk :
to międzynarodowy festiwal muzyki country, który od 1981 r. odbywa się corocznie, na przełomie lipca i sierpnia, w Amfiteatrze w Mrągowie. Ta największa impreza countrowo-folkowa w Polsce przyciąga tysiące fanów, a w jej trakcie mazurskie miasteczko odwiedza około 150 tys. turystów. Na scenie występują zarówno rodzimi, jak i zagraniczni artyści i gwiazdy muzyki country, folk, rockabilly oraz bluegrass.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Czos

  Jezioro Czos

  Jezioro leżące na obrzeżach Mrągowa. Ma urozmaiconą i rozwiniętą linię brzegową z niewielką wysepką w południowo-wschodniej...

Przewodnik lokalny

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ProFlex #2034561 | 83.6.*.* 27 lip 2016 14:41

  A szczegółowego programu, od której godziny mała scena w mieście, jak zwykle nie ma ech

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 0789 #2033937 | 89.231.*.* 26 lip 2016 13:36

  W Mragowie Piknik jest ale od 1982....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)