Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Smaki Jesieni w skansenie w Olsztynku

2016-09-29 11:41:53 (ost. akt: 2016-09-29 11:46:55)
Skansen w Olsztynku zaprasza.

Skansen w Olsztynku zaprasza.

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne organizatora

Buraki, kapusta, jabłka, czy ziemniaki – jesień to prawdziwy wysyp warzyw i owoców. To też dobry czas na przygotowanie domowych przetworów. Skansen w Olsztynku zaprasza 2 października w godz. 11 - 15 na Smaki jesieni.

Latem żniwa, jesienią wykopki ziemniaków - to najważniejsze czynności gospodarskie na polu. W wykopki tradycyjnie zaangażowane były całe rodziny, nierzadko korzystano również z pomocy sąsiedzkiej i wspólnie kopano oraz zbierano ziemniaki na polu jednego gospodarza, aby następnie przenieść się do kolejnego. Po zakończeniu wykopków często rozpalano ogniska, podczas których świętowano zakończenie pracy i ku uciesze dzieci pieczono ziemniaki.
Impreza „Smaki jesieni” w olsztyneckim skansenie przypomina o historii ziemniaka i kierowana jest głownie do rodzin z dziećmi, a także wielbicieli tradycyjnych kulinariów. W wybranych chałupach odbędą się pokazy przygotowywania potraw z ziemniaków oraz ich degustacja, m.in. placków ziemniaczanych, ziemniaków w mundurkach, a także pieczonych jabłek oraz pokaz kiszenia kapusty i buraków. Dla dzieci przygotowywano gry i zabawy, m.in. wykonywanie stempli z ziemniaków, jesiennych korali i bukietów z liści.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Zobacz także

  • Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej w Stębarku

    Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej...

    Bitwa była co prawda pod Grunwaldem, ale muzeum bitwy mieści się w Stębarku. Bo po prawdzie najsłynniejsza...

  • Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody jest najmłodszym odziałem Muzeum Warmii i Mazur. Mieści się w wyremontowanym pałacyku...

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB