Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

W mazurskiej przyrodzie rządzi nostalgiczna jesień

2016-10-21 11:23:06 (ost. akt: 2016-10-21 11:18:42)
Chryzantemy - kwiaty jesieni

Chryzantemy - kwiaty jesieni

Autor zdjęcia: Maria Olszowska

Jesień jest pożegnaniem lata. Nieliczni zapaleni żeglarze jeszcze snują się jachtami po opustoszałych jeziorach. Powoli szarzeją pastwiska. Odlatują ptaki. Cichnie ptasi świergot.

Tylko gdzieniegdzie słychać głośne „sikorzenie” sikor uganiających się wśród drzew. Łąki pokrywają się perłami porannej rosy. Pejzaże coraz częściej otula mgła. Liście drzew zmieniają barwy i opadają. Zawsze o tej porze roku kwitną chryzantemy. Niebawem ozdobią nagrobki mazurskich ogrodów pamięci. Jeszcze możemy cieszyć się paletą jesiennych barw, ale wkrótce w krajobrazie zaczną dominować szarości uschniętej roślinności. Wszak rolą jesieni jest przygotowanie przyrody do zimy. A my... pogrążymy się we wspomnieniach i w zadumie nad przemijaniem czasu.

Maria Olszowska
Autorka jest emerytowaną nauczycielką biologii. Pochodzi z Krakowa, od trzydziestu lat mieszka w Mrągowie. Wciąż odkrywa piękno Mazur i chciałaby zachęcić innych do poznawania cudów tej krainy

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB