Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Giżycko: nocne nurkowanie

2016-10-27 12:15:32 (ost. akt: 2016-10-27 12:17:26)
Giżycko: nocne nurkowanie

Autor zdjęcia: pletwal.com

Dwie nocne imprezy płetwonurkowe już niebawem odbędą się w Giżycku: 31 października - Mazurska Mila Nocą, 5 listopada - DiversNight.

Mazurska Mila Nocą to forma integracji środowiska nurkowego i uczczenia pamięci tych, którzy odeszli na wieczną wachtę. W poniedziałek 31 października po raz czwarty uczestnicy imprezy spotkają się, by po zmroku (od godz. 18.30) przepłynąć Kanał Łuczański, który ma długość 1 mili - stąd nazwa imprezy. Trasa powiedzie od ronda Andrzeja „Balona” Tarasiewicza w kierunku jeziora Kisajno.

Każdy z płynących będzie holował za sobą samodzielnie przygotowaną styropianową tratwę z wydrążoną i wyrzeźbioną dynią, oświetloną od wewnątrz świeczką lub latarką. Zapewni to szczególne wrażenia estetyczne również zgromadzonym na brzegu widzom.
Pierwszych 12 uczestników Mili otrzyma pamiątkowe koszulki.

Z kolei w sobotę 5 listopada giżyccy płetwonurkowie po raz drugi przyłączą się do ogólnoświatowej akcji DiversNight. Polega ona na tym, że miłośnicy nurkowania zrzeszeni w klubach i grupach nieformalnych spotykają się po zmroku pod wodą, aby propagować nocne nurkowanie.

Impreza rozpocznie się o godz. 18.00 w Porcie Ekomarina Giżycko, a zanurzenie zaplanowano o godz. 20.15 na Plaży Miejskiej. Przed wejściem do wody uczestnicy zostaną podzieleni na pary i wezmą udział w sesji fotograficznej. A potem już zaczną poznawać uroki nocnego życia w jeziorze Niegocin.

Organizatorem obu imprez jest giżycki Klub Płetwonurków „Płetwal”. Chętni mogą zgłaszać się w sposób podany na stronie internetowej klubu.

Przygotowując ten artykuł korzystaliśmy ze stron http://portal.warmia.mazury.pl oraz pletwal.com
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Kisajno

    Jezioro Kisajno

    Jezioro o rozwiniętej linii brzegowej, urozmaiconej półwyspami i zatokami oraz 18 wyspami, które są ścisłym rezerwatem...

  • Niegocin

    Jezioro Niegocin

    Zbiornik o mało rozwiniętej linii brzegowej i bardzo urozmaiconej rzeźbie dna, z wieloma głęboczkami i płyciznami śródjeziornymi...

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB