Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Iława: Podania i legendy znad Jezioraka

2016-11-16 12:37:28 (ost. akt: 2016-11-16 15:12:24)
Ilustracje do legend, spisanych przez Wiesława Niesiobędzkiego, wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie. Na zdjęciu rysunek Izabeli Aleksandrowicz z klasy VIB

Ilustracje do legend, spisanych przez Wiesława Niesiobędzkiego, wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie. Na zdjęciu rysunek Izabeli Aleksandrowicz z klasy VIB

Autor zdjęcia: Archiwum Wiesława Niesiobędzkiego

Podania i legendy znad Jezioraka to tytuł i temat pierwszego ze spotkań z cyklu „Porozmawiajmy o Jezioraku”, które już jutro (17 listopada) odbędzie się w nowym porcie w Iławie .

Będzie to okazja do przybliżenia miejscowych podań i legend. Wśród nich tych najbardziej znanych i związanych z wodami Jezioraka: „Opowieści o królu ryb”, „Smok z Scholtenbergu” i „Zatopiony pałac”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.
Wiele z tych legend napisał i opublikował - najpierw na łamach lokalnej prasy, potem w formie książkowej - Wiesław Niesiobędzki, znany iławski historyk, pisarz i poeta, wieloletni dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, obecnie na emeryturze. Znaleźć je można w książkach Księżniczka z Kesselbergu (2001) oraz Kochankowie z Lipowej Wyspy - legendy znad Jezioraka (2004). Cały nakład tych niezwykłych książek jest niestety już dawno wyczerpany, można je przeczytać tylko w bibliotekach. Pan Wiesław zapowiedział swoją obecność na spotkaniu, które poprowadzi inny znany w Iławie pasjonat lokalnej historii, przewodnik turystyczny Dariusz Paczkowski.
Wstęp na spotkanie jest wolny, jego przebieg będzie zarejestrowany i dostępny na kanale portu w serwisie YouTube.
Organizatorem tego spotkania i całego cyklu „Porozmawiajmy o Jezioraku” jest Port Śródlądowy w Iławie. Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz informacje o ewentualnych zmianach w programie publikowane będą na stronach portu.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Polecamy