Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Pobiegaj na nartach na Warmii i Mazurach

2016-12-28 12:33:58 (ost. akt: 2016-12-28 12:32:25)
Póki co czekamy na prawdziwą zimę

Póki co czekamy na prawdziwą zimę

Autor zdjęcia: Jacek Litwin

Śniegu jakoś na razie nie widać ani nawet o nim nie słychać w prognozach meteorologów, ale prawdziwy miłośnik nart jest zawsze zwarty i gotowy. Niedawno pokazywaliśmy "górskie" ośrodki narciarskie na Warmii i Mazurach, dzisiaj o narciarstwie biegowym.

Bieganie na nartach to forma rekreacji dostępna osobom w różnym wieku i w różnej kondycji fizycznej. Pagórkowate tereny Warmii i Mazur, malownicze leśne dukty i polne drogi stanowią stwarzają doskonałe warunki do jej uprawiania.
W regionie powstaje też coraz więcej tras przygotowywanych specjalnie z myślą o miłośnikach biegówek. Najczęściej wytyczane są one wokół obiektów wypoczynkowych i sportowych zarządzanych przez pasjonatów narciarstwa, którzy prowadzą również wypożyczalnie sprzętu i organizują ciekawe imprezy biegowe.

W Lesie Kumiecie koło Gołdapi wyznaczono kilka tras o różnych długościach (1 km, 1,5 km, 3,6 km i 5 km do techniki łyżwowej, 5 km do techniki klasycznej), a przy Promenadzie Zdrojowej w tym mieście – dwie trasy oświetlone (1,5 km do techniki dowolnej oraz 1 km do techniki klasycznej). Pomiędzy Giżyckiem a Oleckiem, w okolicy miejscowości Łękuk Mały, działa ośrodek Folwark Łękuk, wokół którego wytyczono trzy trasy do narciarstwa klasycznego (0,7 km, 3,8 km, 4 km) oraz cztery trasy crossowe (łącznie ponad 60 km).

W Rucianem-Nidzie wyznaczono trasę treningową (2,5 km), a w okolicach miasta trzy szlaki narciarskie: koło Wierzby (12 km), do Wygryn (7 km) i do Wiartla (25 km). Ta ostatnia miejscowość nosi miano Wioski Narciarskiej (wypożyczalnie nart w okolicy) i stanowi też start i metę czterech innych tras, mających formę pętli (2,5 km, 3,5 km, 12 km, 17 km). Kolejna trasa wiedzie stąd do miejscowości Jabłoń (6 km).

Biegać na nartach można również na Wzgórzach Dylewskich (Dom Gościnny Stara Szkoła), w Mrągowie (trasy 1,5 km i 2,5 km), Elblągu (okolice Góry Chrobrego), Olsztynie (nad jeziorem Ukiel), w pobliżu Ełku (Tatarskie Góry).
Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną http://portal.warmia.mazury.pl
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Góra Chrobrego w Elblągu

    Góra Chrobrego w Elblągu

    Wyciąg narciarski położony jest przy ul. Chrobrego w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie). Przy stoku znajdują...

  • Ukiel

    Jezioro Ukiel

    Jezioro leży w granicach administracyjnych Olsztyna, w jego północno-zachodniej części. Linia brzegowa bardzo rozwinięta,...

Przewodniki lokalne

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB