Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Warmia i Mazury: pogoda wreszcie sprzyja narciarzom

2017-01-09 13:42:54 (ost. akt: 2017-01-09 14:08:54)
Kolejka do wyciągu na Kurzej Górze w Kurzętniku k. Nowego Miasta Lubawskiego

Kolejka do wyciągu na Kurzej Górze w Kurzętniku k. Nowego Miasta Lubawskiego

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Od kilku dni utrzymują się ujemne temperatury, do pełni szczęścia narciarzom brakuje tylko opadów śniegu. Te braki usiłują nadrobić właściciele ośrodków narciarskich na Warmii i Mazurach. Niektórzy już zapraszają na stoki, inni kończą naśnieżanie.

Najwcześniej, bo już pod koniec roku 2016, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, można było szusować w Lubstynku (gm. Lubawa), na stoku przy zajeździe Zielony Zakątek. Jak powiedziała nam właścicielka zajazdu Grażyna Zakrzewska, po świętach ocieplenie uniemożliwiło funkcjonowanie stoku, jednak już od czwartku 4 stycznia stok ruszył ponownie, a w ostatni weekend przeżywał prawdziwe oblężenie. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu, stok jest sztucznie naśnieżany i ratrakowany.

Od soboty 7 stycznia, można szusować na jednej trasie (dł. 550 metrów) ośrodka w Kurzej Górze k. Nowego Miasta Lubawskiego. Wkrótce można będzie też zjeżdżać na trasie dłuższej - 770 metrów. Czynne są również dwie wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, serwis, szkółka narciarska oraz restauracja. Ośrodek będzie czynny od godziny 9.00 do 22.00. Szczegóły tutaj.

W poniedziałek 9 stycznia udostępniono narciarzom dwie trasy oraz wyciąg narciarski na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie

Narciarzy zaprasza już także Ośrodek Mazurski Okrągłe, gdzie można zjeżdżać trasą o długości 400 m, a także poćwiczyć na polu szkoleniowym. Ośrodek czynny od 10 do 22, na miejscu pensjonat i restauracja. Więcej szczegółów tutaj.

Ośrodek Narciarski Kartasiówka w Rusi k. Olsztyna zaprasza na inauguracje sezonu jutro (wtorek) o godz. 11:00. Szczegóły tutaj.

Stok narciarski i tor saneczkowy przy Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach zapraszają narciarzy saneczkarzy od dzisiaj w godz. 11.00-19.00. Administratorzy obiektów zastrzegają, że czas otwarcia może być skrócony ze względów pogodowych lub technicznych. Więcej szczegółów tutaj.

Nieczynne są jeszcze ośrodki na Pięknej Górze k. Gołdapi oraz na Górze Chrobrego w Elblągu. Mają ruszyć w najbliższych dniach.
Opr. ab

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB