Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Zimowy spływ kajakowy Pisą

2017-01-25 14:06:20 (ost. akt: 2017-01-25 14:05:58)
Zimowe spływy kajakowe to wyzwanie dla odważnych

Zimowe spływy kajakowe to wyzwanie dla odważnych

Autor zdjęcia: Stefan Łuczak

To wyzwanie dla prawdziwych miłośników kajakarstwa, którym niestraszne chłód, lód i lodowata woda. Zimowy spływ kajakowy szlakiem Pisy już w najbliższą sobotę.

Zimowe Spływy Kajakowe Rzeką Pisą mają już swoją tradycję. A organizatorzy zawsze znajdują grono chętnych, spragnionych niepowtarzalnych wrażeń, którym niestraszny mróz, śnieg i lód.
Spływ odbędzie się w sobotę 28 stycznia 2017 roku, start i meta w Piszu.

Do zimowej wyprawy kajakowej należy się oczywiście odpowiednio przygotować i zachowywać ostrożność na trasie. Nieodzowny będzie właściwy ubiór (kurtka przeciwdeszczowa, wodoodporne spodnie, wygodne buty, czapka, rękawiczki, strój na zmianę), przyda się termos z ciepłym napojem i suchy prowiant. Sama rzeka nie powinna sprawić trudności nawet niedoświadczonym kajakarzom. Spływ odbędzie się niezależnie od pogody.

Uczestnicy zbiorą się przy hotelu Joseph Conrad nad jeziorem Roś w Piszu (al. Turystów 11) o godz. 10.30. Po krótkiej odprawie i zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na trasie zwodują kajaki i wyruszą na jezioro, kierując się do wypływu Pisy. Rzeką przepłyną przez miasto, a potem przez jego malownicze okolice. Po pokonaniu 8,5 km zakończą spływ przy przepompowni wody w nieistniejącej już wsi Wilki – planowo o godz. 12.45. Potem wrócą mikrobusem na miejsce startu, gdzie będzie czekało na nich ognisko z pieczonymi kiełbaskami i gorącą herbatą (ok. godz. 13.30).

Wpisowe wynosi 30 zł od osoby. Za tę niewygórowaną kwotę uczestnik będzie miał zapewnione: miejsce w kajaku dwuosobowym, niezbędne środki ratunkowe, opiekę przewodnika, transport powrotny, udział w ognisku. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia – drogą mailową (recepcja@hotelconrad.pl) lub telefonicznie (tel. 87 423 04 59, 87 423 04 41). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej hotelu Joseph Conrad, którego właściciel jest organizatorem spływu.
Opr. na podstawie strony portal.warmia.mazury.pl
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Roś

    Jezioro Roś

    Zbiornik o rozwiniętej linii brzegowej, mulistych stokach ławicy, stromych w środkowej części południowego plosa, niskie,...

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB