Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Agroturystyka ze słonecznym certyfikatem

0000-00-00 00:00:00 (ost. akt: 2017-01-31 13:10:21)
Agroturystyka ze słonecznym certyfikatem

Autor zdjęcia: http://portal.warmia.mazury.pl/Tomasz Raczyński

40 gospodarstw agroturystycznych i obiektów turystyki wiejskiej z Warmii i Mazur uzyskało certyfikaty Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. Federacja przyznaje swoje certyfikaty w postaci popularnych słoneczek.

Kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej na Warmii i Mazurach trwać będzie dwa lata. W ubiegłym roku nadano certyfikaty 40 obiektom w naszym województwie. W ramach projektu istnieje możliwość bezpłatnej certyfikacji obiektów w dwóch kategoriach: ,,Wypoczynek u rolnika’’ lub ,,Wypoczynek na wsi’’. Kolejne gospodarstwa mogą przystąpić do projektu również w roku 2017.

Obiekty markowe


Do najważniejszych korzyści dla przystępujących do projektu zaliczają się przynależność gospodarstwa do grupy obiektów markowych; umieszczanie tablic rekomendacyjnych: ,,Wypoczynek na wsi’’ lub ,,Wypoczynek u rolnika’’, wyróżniających obiekt na danym terenie; możliwość udziału w akcjach promocyjnych PFTW ,,GG’’; bezpłatną promocję oferty w katalogach polskich i obcojęzycznych; zamieszczenie oferty na stronie internetowej www. agroturystyka.pl oraz agritourism.pl; wzrost konkurencyjności oferty w kraju i za granicą czy zamieszczenie obiektu w aplikacji mobilnej ,,Wieś polska zaprasza’’.
Poprawa wizerunku usług turystycznych na obszarach wiejskich naszego województwa to również niekwestionowana korzyść dla turysty. Dzięki kategoryzacji będzie mógł liczyć m.in. na: możliwość porównania ofert wg obiektywnych kryteriów; możliwość dochodzenia roszczeń i złożenia reklamacji do PFTW „Gospodarstwa Gościnne” z tytułu niedotrzymania przyjętych kryteriów.

Zgodnie ze strategią - jakość i porządek


- Aby móc realizować założenia Strategii Rozwoju Turystyki oraz, co może jeszcze bardziej istotne, promować turystykę na obszarach wiejskich naszego województwa, musimy zadbać o ciągłe podnoszenie jakości w tym segmencie rynku. Proces certyfikacji Wiejskiej Bazy Noclegowej realizowany obecnie przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” gwarantuje, jak sądzimy, usystematyzowanie zagadnień prawnych i jakościowych w tym temacie - twierdzi Dorota Zalewska-Bomba, dyrektor Departamentu Turystyki Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.
Ze skategoryzowanymi gospodarstwami agroturystycznymi z Warmii i Mazur można się zapoznać na stronie www.agroturystyka.pl
Projekt realizowany jest w ramach dotacji przyznanej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie w latach 2016-2017 zadania Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z zakresu rozwoju turystyki pod nazwą: Wsparcie procesu certyfikacji jakości usług agroturystycznych na Warmii i Mazurach w oparciu o system kategoryzacji Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną http://portal.warmia.mazury.pl
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB