Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Pola Grunwaldzkie: Majówka z łukiem i koniem

2017-02-08 14:02:18 (ost. akt: 2017-02-08 14:05:00)
Grunwaldzkie pola są od lat miejscem inscenizacji wielkiej bitwy z 1410 roku

Grunwaldzkie pola są od lat miejscem inscenizacji wielkiej bitwy z 1410 roku

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

„Majówka z łukiem i koniem” to kolejna atrakcja turystyczna na Polach Grunwaldzkich, która została wpisana w kalendarz najważniejszych wydarzeń regionalnych na Warmii i Mazurach z historią w tle.

List intencyjny zobowiązujący do cyklicznego organizowania rywalizacji podpisali 6 lutego marszałek województwa warmińsko-mazurskiegoGustaw Marek Brzezin i prezes Ośrodka Łucznictwa Konnego Michał Sanczenko.

– Dążymy do tego, żeby Pola Grunwaldzkie przyciągały atrakcjami przez cały rok – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Coroczna inscenizacja wielkiej bitwy, odbywająca się w lipcu, zawsze odbija się echem w całej Europie, ale to miejsce ma o wiele większy potencjał, wynikający ze znaczenia dla historii Polski. Zasługuje na całoroczne muzeum, szereg imprez promujących dawne rzemiosła oraz dzieje grunwaldzkiego zwycięstwa. Na to rezerwujemy fundusze w budżecie województwa, ale też ubiegamy się o środki centralne w ramach kontraktu terytorialnego.

Organizatorem „Majówki z łukiem i koniem” jest Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, które współpracuje z Ośrodkiem Łucznictwa Konnego AMM Archery. W 2017 roku odbędzie się szósta już edycja zawodów. Najlepsi łucznicy z Polski, Malezji, Stanów Zjednoczonych, Iranu, Węgier, Niemiec i Francji będą rywalizować na Polach Grunwaldzkich w trzech konkurencjach: koreańskiej, węgierskiej oraz grunwaldzkiej.
Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną http://portal.warmia.mazury.pl
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Grunwald pole bitwy

    Grunwald pole bitwy

    Wielka bitwa sprzymierzonych wojsk polsko-litewskich pod wodzą króla Władysława Jagiełły z Wojskami...

Przewodnik lokalny

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB