Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Mazury: nagrody Przyjaznego Brzegu

2017-02-13 11:51:00 (ost. akt: 2017-02-13 11:53:43)
Fragment ekomariny w Mrągowie

Fragment ekomariny w Mrągowie

Autor zdjęcia: Ewa Wróbel/http://www.it.mragowo.pl/

Już po raz trzynasty przyznano nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę Złotego Brzegu. Wśród wyróżnionych znalazły się wodniackie przedsięwzięcia z Warmii i Mazur.

Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej oraz Polską Organizacją Turystyczną.

Celem konkursu jest promocja atrakcji wodniackich i turystycznych Polski oraz wyróżnienie miejscowości najbardziej aktywnych na tym polu. Premiowane są inwestycje, służące turystyce wodnej, takie jak: budowa i modernizacja marin żeglarskich i stanic wodnych, programy inwestycyjne obejmujące miasta, regiony, szlaki wodne, działania osób fizycznych, klubów i stowarzyszeń, samorządów oraz innych instytucji i organizacji. Nagrody tradycyjnie są wręczane podczas corocznych Targów Wiatr i Woda organizowanych w Warszawie. W tym roku targi odbędą się 18 marca.

Głównymi kryteriami oceny były: zrealizowane inwestycje służące turystyce wodnej (przystanie, przedsięwzięcia proekologiczne, zabezpieczanie bezpieczeństwa na akwenach, zagospodarowanie dróg wodnych, znakowanie szlaków wodnych); działania promocyjne, w tym wydawane mapy, przewodniki, monografie, prowadzone portale internetowe, udział w targach dla wodniaków i ogólnoturystycznych; tworzenie nowych „wodnych” ofert turystycznych oraz nowatorska organizacja spływów, regat, rejsów żeglarskich i motorowodnych, w tym w szczególności we współpracy z partnerami zagranicznymi.

W tegorocznej edycji nagrodzono 14 laureatów.
W kategorii „Porty i przystanie” wyróżnienie otrzymały:
* Przystań PTTK „Perła Krutyni” - Nowy Most - za stworzenie faktycznej perły na najbardziej popularnym w Polsce szlaku kajakowym. Zrewitalizowana stanica odmieniła szlak Krutyni oferując standard usług na bardzo wysokim poziomie;
* Eugeniusz Faryj – Ruciane Nida - przyjazny wodniakom od dziesiątków lat. Dzięki uporowi i konsekwencji Eugeniusza Faryja w ciągu ponad 30 lat powstał prawdziwy port jachtowy wraz z towarzyszącą infrastrukturą, także z atrakcyjną ofertą dla nie-wodniaków.

W kategorii „Miasta i gminy” wyróżnienie otrzymały dwa miasta z województwa warmińsko-mazurskiego.
* Miasto Iława – za doskonałą ofertę dla turystów wodniaków oraz działania inwestycyjne i promocyjne nad brzegami Jezioraka. Dzięki tym skoordynowanym działaniom odmienia się oblicze miasta zwracającego się frontem do wody i wspierającego powstawanie nowoczesnej infrastruktury dla wodniaków.
* Miasto Mrągowo – za nową Ekomarinę i Centrum Edukacji Ekologicznej w polskiej stolicy Country&Folk. Mrągowo konsekwentnie rozwija zaplecze sprzyjające wypoczynkowi na wodzie i nad wodą, a nowy port stał się wizytówką miasta dbającego o ekologię.
Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną http://portal.warmia.mazury.pl
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Szlak Krutyni

 • Bełdany

  Jezioro Bełdany

  Zbiornik o rozwiniętej linii brzegowej z wieloma półwyspami i zatokami, z których największe leżą po zachodniej stronie...

 • Jeziorak

  Jezioro Jeziorak

  Piąte co do wielkości i najdłuższe jezioro Polski. Jeziorak leży na zachodnich krańcach województwa warmińsko-mazurskiego,...

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB