Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Najlepsza w kraju informacja turystyczna jest na Warmii i Mazurach

2017-02-21 11:16:28 (ost. akt: 2017-02-21 11:12:30)
Od lewej: dyrektor Biura W-M ROT Justyna Szostek, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Dorota Zalewska-Bomba, prezes LOT „Ziemia Mrągowska” Robert Wróbel oraz główny specjalista ds. informacji, Informacja Turystyczna MBP Braniewo Anetta

Od lewej: dyrektor Biura W-M ROT Justyna Szostek, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Dorota Zalewska-Bomba, prezes LOT „Ziemia Mrągowska” Robert Wróbel oraz główny specjalista ds. informacji, Informacja Turystyczna MBP Braniewo Anetta

Autor zdjęcia: Materiały W-MROT

Aż trzy punkty informacji turystycznej z Warmii i Mazur zdobyły laury w ogólnopolskim konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. Uroczysta gala odbyła się podczas Tour Salonu w Poznaniu.

Informacja Turystyczna zwykle kojarzy się z miłą panią podającą mapy zza lady, oklejonej masą ulotek z ofertami lokalnych restauracji i hoteli. Ten pogląd zmienia się z czasem. W roku 2011 podmioty prowadzące usługę informacji turystycznej roku poddały się procesowi certyfikacji. Obecnie każdy certyfikowany punkt musi spełniać określone kryteria i realizować konkretne usługi.

Sieć jednostek IT w Polsce to obecnie ponad 400 certyfikowanych punktów i centrów IT. Od 12 lat Polska Organizacja Turystyczna prowadzi konkurs na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce, w którym punkty z całego kraju walczą o miano najlepszego z najlepszych w trzech kategoriach. Podczas uroczystej gali, która odbyła w ramach tegorocznych targów turystycznych Tour Salon w Poznaniu (17 lutego), poznaliśmy najlepsze centra informacji turystycznej w roku 2016. W gronie laureatów w najwyższych kategoriach znalazły się Punkty z Warmii i Mazur.
* W kategorii 4 gwiazdek nagrodę zdobyło Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej z Olsztyna,
* W kategorii 3 gwiazdek I miejsce przypadło Mrągowskiemu Centrum Informacji Turystycznej,
* II miejsce w kategorii 2 gwiazdek zajął Punkt Informacji Turystycznej przy MBP w Braniewie.
Podczas poznańskiej Gali biegnący przez nasz region rowerowy Szlak Green Velo odznaczony został Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny. Certyfikat odebrała dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Dorota Zalewska-Bomba.Pełna lista laureatów
Kategoria 4 gwiazdki:
• I nagroda – Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej w Olsztynie
• II nagroda – Centrum Informacji Turystycznej w Wadowicach
• III nagroda – Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej
Kategoria 3 gwiazdki:
• I nagroda – Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej
• II nagroda – Bielsko-Bialski OSiR Dział Miejskiej Informacji Turystycznej
• III nagroda – Punkt Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu
Kategoria 2 gwiazdki:
• I nagroda – Informacja Turystyczna w Brennej
• II nagroda – Punkt Informacji Turystycznej w Braniewie
• III nagroda – Punkt Informacji Turystycznej w Zamku Piastowskim w Raciborzu

O laureatach:
Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej w Olsztynie powstało w 2003 roku przy Warmińsko - Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Pięciu informatorów przez sześć dni w tygodniu obsługuje turystów w 4 językach już od 14 lat. Warto zaznaczyć, że WCiT co roku organizuje szkolenia dla pracowników punktów informacji z regionu, jest współorganizatorem spotkań olsztyńskich turystów „Tramp” oraz czynnie uczestniczy w działaniu olsztyńskiej gry miejskiej „Pogoń za Kopernikiem”.

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej powstało w 2004 roku. Obecnie zatrudnia 4 pracowników. Poza standardową działalnością informacji turystycznej (publikacje, targi turystyczne), zajmuje się także szeroką promocją w Internecie. Biuro organizuje rajdy krajoznawcze. Zajmuje się także znakowaniem i konserwacją szlaków turystycznych.

Punkt Informacji Turystycznej w Braniewie powstał w marcu 2003 r. i znajduje się w strukturach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Biuro mieści się w budynku MBP w centrum miasta Braniewa. W Punkcie IT pracuje dwóch informatorów, udzielających kompletnych informacji o Braniewie i okolicach. Poza typową działalnością, pracownicy organizują m.in. konkurs fotograficzny „Piękno Ziemi Braniewskiej”, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, spotkania w Klubie Podróżnika, spacery po Braniewie i wystawy.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB