Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Warmia i Mazury na targach GLOBalnie w Katowicach

2017-04-04 11:54:39 (ost. akt: 2017-04-04 11:57:50)
Warmia i Mazury na targach GLOBalnie w Katowicach

Autor zdjęcia: http://portal.warmia.mazury.pl

Województwo warmińsko-mazurskie oraz sieć Cittaslow prezentowały ofertę turystyczną podczas targów GLOBalnie, które odbyły się w dniach 31.03-2.04 w Katowicach. Swoje oferty zaprezentowało m.in. 11 miast z Warmii i Mazur, zrzeszonych w sieci Cittaslow.

Na stoisku Cittaslow promowało się jedenaście miast z regionu: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Działdowo, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie oraz Orneta. Goście targów mogli poznać również ofertę miast Cittaslow z innych części Polski: śląskich Kalet, Murowanej Gośliny z Wielkopolski oraz Prudnika z Opolszczyzny.

Prezentowały one zarówno ofertę rekreacyjną, m.in. szlaki rowerowe, kajakowe i piesze, jak też propozycje lokalnych placówek muzealnych i atrakcje związane z historią. Przygotowano strefę zabaw dla dzieci, a także degustacje lokalnych produktów spożywczych.

Na stoisku Warmii i Mazur, zorganizowanym przez Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, promowano usługi SPA i wellness. Odwiedzający mogli zapoznać się z coraz bogatszą ofertą ośrodków i hoteli z regionu, specjalizujących się w organizacji tego typu odpoczynku i relaksu. Atrakcją stoiska były zabiegi masażu, z których chętnie korzystali goście targów. W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się też oferty turystyki rodzinnej i wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych.

W Katowicach promowały się również Mazury Zachodnie i Żegluga Ostródzko-Elbląska (oferująca rejsy Kanałem Elbląskim), a także rowerowy szlak Green Velo. Od momentu uruchomienia ta przebiegająca przez pięć województw trasa stała się hitem wśród miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach.

Udział w targach GLOBalnie był elementem promocji sieci Cittaslow na Śląsku. W maju w miejscowości Kalety odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Miast Cittaslow, zaś w czerwcu sieć będzie prezentowała ofertę turystyczną podczas Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego w Prudniku na Śląsku Opolskim.

Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną http://portal.warmia.mazury.pl


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB