Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Mazurskie fortyfikacje na targach w Warszawie

2017-04-26 13:40:32 (ost. akt: 2017-04-26 13:44:28)
Stoisko promocyjne Twierdzy Boyen

Stoisko promocyjne Twierdzy Boyen

Autor zdjęcia: http://www.warmia.mazury.pl

Podczas Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2017 w Warszawie (21-23 kwietnia 2017 roku) regionalne promowano m.in. mazurski Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej oraz Szlak Fortyfikacji Mazurskich.

Regionalne stoisko zorganizowali wspólnie: Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku oraz Twierdza Boyen w Giżycku.
Jego wystrój nawiązywał do wyglądu okopów wojennych – pojawili się m.in. rekonstruktorzy w strojach żołnierzy pruskich, repliki broni i elementy umundurowania. Aranżację stoiska docenili organizatorzy targów przyznając wyróżnienie za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe.

Osoby zainteresowane obiektami pomilitarnymi na terenie Warmii i Mazur mogły uzupełnić swoją wiedzę podczas prezentacji, zorganizowanej pierwszego dnia targów. Przedstawiono na niej informacje o przebiegu warmińsko-mazurskiego odcinka Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej oraz Szlaku Fortyfikacji Mazurskich. Ponadto przybliżono ofertę Multimedialnego Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag I B i Historii Olsztynka, zaprezentowano ścieżkę historyczną Szlak Fortyfikacji Szczycieńskiej Pozycji Leśnej znajdującą się na terenie Nadleśnictwa Spychowo oraz omówiono obiekty Węzła Obronnego Ruciane-Guzianka będące pod opieką Stowarzyszenia Nad Nidzkim w Rucianem Nidzie.

Prezentacja była także okazją do poinformowania jej uczestników o ogłoszonym przez samorząd województwa konkursie fotograficznym pt. „Obiekty pomilitarne Warmii i Mazur w obiektywie” i zaproszeniem do jego udziału.

Na stoisku udostępnione były także materiały informacyjne dotyczące tegorocznej edycji „Operacji Boyen” (10-13 sierpnia br.), z jej największą rekonstrukcją historyczną z czasów I wojny światowej pod nazwą „Bój o Twierdzę Boyen”.

W Warszawie promował się również rowerowy szlak Green Velo, którego stoisko otrzymało wyróżnienie za najciekawszą aranżację. Od momentu uruchomienia ta nowa trasa cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością wśród miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach.

Podczas targów odbywały się liczne imprezy towarzyszące, m.in. spotkania z autorami blogów podróżniczych, występy taneczne i muzyczne, warsztaty kulinarne.
Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną http://www.warmia.mazury.pl
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Twierdza Boyen w Giżycku

    Twierdza Boyen w Giżycku

    Giżycka Twierdza Boyen (niem. Feste Boyen) zajmuje 100 hektarów ziemi pomiędzy jeziorami Kisajno i...

Przewodniki lokalne

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB