Regionalne stoisko zorganizowali wspólnie: Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku oraz Twierdza Boyen w Giżycku.
Jego wystrój nawiązywał do wyglądu okopów wojennych – pojawili się m.in. rekonstruktorzy w strojach żołnierzy pruskich, repliki broni i elementy umundurowania. Aranżację stoiska docenili organizatorzy targów przyznając wyróżnienie za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe.
Osoby zainteresowane obiektami pomilitarnymi na terenie Warmii i Mazur mogły uzupełnić swoją wiedzę podczas prezentacji, zorganizowanej pierwszego dnia targów. Przedstawiono na niej informacje o przebiegu warmińsko-mazurskiego odcinka Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej oraz Szlaku Fortyfikacji Mazurskich. Ponadto przybliżono ofertę Multimedialnego Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag I B i Historii Olsztynka, zaprezentowano ścieżkę historyczną Szlak Fortyfikacji Szczycieńskiej Pozycji Leśnej znajdującą się na terenie Nadleśnictwa Spychowo oraz omówiono obiekty Węzła Obronnego Ruciane-Guzianka będące pod opieką Stowarzyszenia Nad Nidzkim w Rucianem Nidzie.
Na stoisku udostępnione były także materiały informacyjne dotyczące tegorocznej edycji „Operacji Boyen” (10-13 sierpnia br.), z jej największą rekonstrukcją historyczną z czasów I wojny światowej pod nazwą
„Bój o Twierdzę Boyen”.
W Warszawie promował się również rowerowy szlak Green Velo, którego stoisko otrzymało wyróżnienie za najciekawszą aranżację. Od momentu uruchomienia ta nowa trasa cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością wśród miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach.
Podczas targów odbywały się liczne imprezy towarzyszące, m.in. spotkania z autorami blogów podróżniczych, występy taneczne i muzyczne, warsztaty kulinarne.
Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną
http://www.warmia.mazury.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez