Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Rajd rowerowy o puchar Konsula RP w Kaliningradzie

2017-05-24 13:43:51 (ost. akt: 2017-05-24 13:44:47)
Kibice na przejściu granicznym Żeleznodorożnyj - Michałkowo

Kibice na przejściu granicznym Żeleznodorożnyj - Michałkowo

Autor zdjęcia: http://warmia.mazury.pl

Blisko 80 rowerzystów z Polski i Federacji Rosyjskiej wzięło udział w XVI Międzynarodowym Rajdzie Rowerowym o Puchar Konsula Generalnego RP w Kaliningradzie. Organizatorami były władze powiatu kętrzyńskiego i prawdinskiego okręgu miejskiego.

W rajdzie uczestniczyła młodzież oraz przedstawiciele władz okręgu miejskiego Prawdinska, Czerniachowska, miejskiego okręgu miasta Kaliningrad, powiatu kętrzyńskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, sekcja Klubu Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK w Olsztynie, a także reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Łącznie uczestnicy mieli do pokonania dystans 45 km.

Oficjalne otwarcie rajdu odbyło się na placu szkolnym w Prawdinsku, gdzie nastąpił start do pierwszego etapu. Granicę pomiędzy Polską a obwodem kaliningradzkim uczestnicy rajdu przekroczyli na przejściu Żeleznodorożnyj - Michałkowo, które specjalnie w tym celu zostało uruchomione przez służby graniczne.
Po odprawie na odcinku z Michałkowa do Barcian długości 12 km odbył się wyścig o Puchar Konsula Generalnego RP w Kaliningradzie. Podczas uroczystości zakończenia rajdu w Barcianach wystąpił Janusz Smoliński, sekretarz województwa warmińsko–mazurskiego, który podziękował organizatorom za udział w imprezie, a także zaprosił sympatyków rowerowych do korzystania z infrastruktury Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Zainteresowani tym szlakiem mogli zaopatrzyć się w materiały promocyjne: foldery, mapki. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy puchary.
Materiał publikujemy dzięki współpracy ze stroną http://warmia.mazury.pl

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB