Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Warmiński Zakątek – regionalna kuchnia w pięknie położonych Klewkach [ZDJĘCIA]

2017-10-25 13:23:55 (ost. akt: 2017-10-25 14:28:46)
Warmiński Zakątek – regionalna kuchnia w pięknie położonych Klewkach [ZDJĘCIA]

Autor zdjęcia: Materiały nadesłane przez reklamodawcę

Warmiński Zakątek w Klewkach to miejsce wyjątkowe – pięknie położone między jeziorami Linowskim i Klebarskim, z dobrym dojazdem drogą krajową 53, zaledwie 6 km od Olsztyna, przyciąga uwagę i zjednuje sobie gości świetną kuchnią. Jak ktoś raz odwiedzi to miejsce z pewnością będzie tu wracał.

Klewki są niewielką miejscowością pod Olsztynem, która dla znawców regionu niewątpliwie kojarzy się z warmińskimi jeziorami, rzeczką św. Katarzyny i barokowym, pięknym kościołem pw. św. Walentego. Akurat postaci tego świętego nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać, a dzięki niemu w Klewkach można spędzić niezapomniane walentynki, i urządzić wesele ze ślubem w tej wyjątkowej świątyni. Opowieści ludowe mówią, że stąd wychodzą tylko szczęśliwe małżeństwa. Warto o tym pamiętać odwiedzając Klewki i Warmiński Zakątek.

Restauracja została zbudowana nie tak dawno, bo otwarto ją dla gości w marcu 2016 roku. Nowoczesne pomieszczenia gastronomiczne plus baza noclegowa. W Warmińskim Zakątku nie tylko można dobrze zjeść, ale też przenocować. Goście mają tu do dyspozycji dziewięć pokoi.
— Restauracja dysponuje 85 miejscami — mówi Anna Nagórska, właścicielka Warmińskiego Zakątka. — Jest czynna od 10 do 20, zapraszamy na śniadania, obiady, kolacje.

Kuchnia to królestwo szefowej pani Ewy. Przede wszystkim można tu dobrze zjeść wybierając coś z regionalnego menu. Produkty, które są wykorzystywane w restauracji pochodzą od lokalnych producentów, co gwarantuje ich świeżość i jakość. Zapewne wielu smakoszy byłoby ukontentowanych zupami pani Ewy, na przykład krem z białych warzyw. Ale nie tylko zupy, bo wiele dań zostaje w pamięci, i stąd tak wiele osób, które chociaż raz tutaj były wraca do Warmińskiego Zakątka. Do głównych dań trzeba dołożyć jeszcze ciasta – sernik czy miodownik – to kolejne rzeczy, dzięki którym warto do Warmińskiego Zakątka zaglądać częściej. Wyśmienite są również ryby – szczególnie lin z kurkami czy sandacz na słodko z jabłkiem i żurawiną. Nie można też nie wspomnieć o wędzonych rybach. To również regionalna specjalność, i rzadko spotykana w takim wydaniu.


— Przygotowujemy wszystkie imprezy okolicznościowe – zapewnia pani Anna Nagórska. — Można sobie wyobrazić ślub w kościele św. Walentego i wesele u nas. Ale przygotowujemy także przyjęcia komunijne, urodzinowe, rocznicowe, czyli wszystkie spotkania rodzinne i towarzyskie. Mamy w kalendarzu specjalnie organizowane andrzejki, które w tym roku poprowadzi u nas Ryszard Pokorski, zapraszamy na zabawę sylwestrową czy bal walentynkowy, który u nas ma szczególny charakter. Od Olsztyna to zaledwie 6 km. Dojeżdżają do nas autobusy miejskie linii 105. W Klewkach zatrzymuje się również regionalna kolej.
Dojazd już dziś jest dobry, bo prowadzi tu droga krajowa 53 (Olsztyn – Szczytno), a pewnie będzie lepiej, bo powstaje obwodnica Olsztyna, która jeszcze bardziej ułatwi dotarcie do Klewek. Ma to szczególne znaczenie w przypadku poszukiwania noclegów. Z Warmińskiego Zakątka korzystali już uczestnicy spływów kajakowych po pobliskich jeziorach, wędkarze, podróżni, którzy postanowili odpocząć przed dalszą drogą, uczestnicy zabaw w restauracji. W Warmińskim Zakątku do dyspozycji gości jest dziewięć pokoi 2 - 4 osobowych. Każdy wyposażony w łazienkę oraz takie udogodnienia jak TV i dostęp do internetu. To wszystko w cenie pokoju, bez dodatkowych opłat. Poza tym wygodny, bezpieczny, bo monitorowany parking, co dla osób podróżujących samochodem nie jest bez znaczenia.

— Mamy już grono stałych gości, ale bywa, że odwiedzają nas wyjątkowe osoby — wspomina pani Anna Nagórska. — Prowadzimy „Księgę gości” i między wieloma wpisami znajdziemy członków rockowego zespołu Red Lips.

Warmiński Zakątek to ciekawe miejsce na turystycznej mapie Warmii i Mazur. Więcej szczegółów można znaleźć na stronach internetowych warminski-zakatek.pl oraz booking.com.

Sławomir Kędzierski

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB