Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Gruzja – poznaj smak wyjątkowej kuchni

2018-06-15 17:18:59 (ost. akt: 2018-06-15 17:54:03) Artykuł sponsorowany
Gruzja – poznaj smak wyjątkowej kuchni

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Kuchnia gruzińska powoli pojawia się w większych miastach Polski, zaskarbiając sobie serca i podniebienia naszych rodaków. Jednak nie tylko ją warto poznać. Wybierając się do Gruzji, czeka na nas bardzo wiele miejsc, których po prostu nie można ominąć na swojej turystycznej mapie.

Gruzińskie smaki i aromaty
Jednym ze sztandarowych dań kuchni gruzińskiej są chaczapuri – ciasto nadziewane twarogiem, z wbitym żółtkiem i odrobiną masła. To pyszne danie powinien spróbować każdy, kto planuje poszerzyć swoje doznania smakowe o wrażenia kulinarne. Równie ważną potrawą kuchni gruzińskiej są chinkali – specyficzne duże pierogi, nadziewane serem, grzybami lub mięsem wołowo-baranim, w zależności od danego rodzaju. W wersji mięsnej chinkali są wypełnione pysznym rosołkiem, które przechyla się do ust i wypija wprost z pieroga. Specyficznym warzywem kuchni gruzińskiej są bakłażany podawane w postaci nadziewanej oraz pieczone w piecu pieczarki. Ponadto, w kuchni Gruzini używają sporo orzechów i liści winogron, co nadaje daniom charakterystycznego smaku. Gruzini, podobnie zresztą jak Polacy, piją duże ilości herbat. Najpiękniejsze wakacje w Gruzji można zaplanować w biurem podróży https://dreamtours.pl.

Gruzja – nie tylko od kuchni. Parki narodowe, urokliwe miasta i zielone doliny
Z jakich jeszcze powodów warto udać się do Gruzji? Przede wszystkim z powodu ogromnej gościnności tego narodu i sympatii, jaką darzą Polaków. Będąc na wakacjach w Gruzji, nie sposób ominąć Batumi – jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju, położone nad Morzem Czarnym. To popularne miejsce podróży Europejczyków. Batumi to zamożne miasto o ciekawej architekturze i pysznej kuchni. W Batumi znajdziemy też ogrody botaniczne. Na fantastyczną wycieczkę do Batumi można wybrać się za pośrednictwem biura https://dreamtours.pl/wakacje/wycieczki-objazdowe.

Co jeszcze warto zobaczyć w Gruzji? Przede wszystkim Wardzie pełne skał i wykutych w nim schronów. Ukryte korytarze i komnaty robią niesamowite wrażenie i na długo zapadają w pamięć. Dlaczego jeszcze warto udać się do Gruzji? Dla dzikich, zielonych dolin, romantycznych pejzaży, sympatycznych mieszkańców i wspaniałej kuchni. Wszechobecna zieleń, pofałdowany teren, oryginalny klimat i ludzie – dla nich warto odwiedzić Gruzję. Bardzo interesujący jest też park Waszlowani z dzikimi zwierzętami – niedźwiedziami, wilkami, ptakami i antylopami. Jeśli macie kilka dni wolnego, udajcie się na spontaniczny urlop z biurem https://dreamtours.pl/last-minute.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB