Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Jak wybrać wkład kominkowy? Najlepsze wskazówki!

2019-11-06 08:39:41 (ost. akt: 2019-11-06 08:40:38) Artykuł sponsorowany
Jak wybrać wkład kominkowy? Najlepsze wskazówki!

Jesień i początek zimy to idealny czas, aby zacząć palić w kominku. Jeżeli to również należy do Twoich marzeń, myślisz o takim rozwiązaniu, jednak nie wiesz, na jaki model warto się zdecydować, skorzystaj z naszych porad. Wybierz model, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Kominek otwarty, czy coś innego?

Ważną informacją jest ta, że wyróżniamy dwa rodzaje tego typu urządzeń. Jedne z nich to kominki otwarte, drugie natomiast stanowią modele wyposażone we wkłady. Pierwsze z rozwiązań jest mniej wydajne, ponieważ odzyskujemy tylko 25 proc. energii pozyskanej z drewna. W tym drugim przypadku jest zdecydowanie lepiej, gdyż nawet najprostsze rozwiązanie gwarantuje minimum 50 proc. energii. Z tego względu ci, którzy w życiu kierują się oszczędnościami, powinni wybrać wydajny, zamknięty wkład kominkowy.

Funkcja dekoracyjna, czy grzewcza?

Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jak często będzie używany taki kominek? Inny model sprawdzi się w przypadku sporadycznego rozpalania, a inny, kiedy robi się to często.
Przy rzadkim rozpalaniu warto wybrać taki, który ogrzewa pomieszczenie metodą konwekcyjną. Chodzi o rozprowadzenie grawitacyjnego ciepła, a także o możliwości akumulacyjne materiałów, z których jest wykonany tego rodzaju piec. Warto wiedzieć, że za emitowanie ciepła odpowiadają kratki kominkowe.
Kiedy wkład kominkowy ma za zadanie ogrzać cały dom, wówczas warto zdecydować się na możliwość wpięcia go w układ obecnego już centralnego ogrzewania. Potrzebny będzie wtedy kominek z płaszczem wodnym. Mikroprocesorowy sterownik urządzenia przejmie funkcję sterowania całą instalacją. Można też zainwestować w kominek powietrzny, który ogrzeje pomieszczenia poprzez dystrybucję gorącego powietrza. System kanałów sprawi, że ciepło trafi do każdego pomieszczenia.

Jaki materiał wkładu kominkowego wybrać?

Wyróżniamy tutaj podział na stal i żeliwo. To one warunkują żywotność wkładu, parametry i walory estetyczne takiego urządzenia. Aby dokładnie poznać szczegóły, warto wczytać się w specyfikację poszczególnych produktów. Dostępne są tam wszystkie najważniejsze szczegóły.

Jak nie wkład kominkowy, to co?

Jak się okazuje wkład kominkowy to nie jedyna alternatywa. A ci, którzy nie posiadają odpowiednich przewodów kominowych, nie muszą rezygnować z możliwości podziwiania tańczących ogników. Inną alternatywą, na którą warto się zainteresować, są: piece pelletowe, wkłady gazowe oraz biokominki. Atutem dwóch pierwszych rozwiązań jest to, że są one bezobsługowe, co znacznie wpływa na oszczędność czasu i wygodę.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB