Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Gorło: wiejska plaża

2011-08-04 10:04:34 (ost. akt: 2013-07-17 15:52:57)
Plażę uroczyście otworzyli starosta Ełcki Krzysztof Piłat i wójt gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko

Plażę uroczyście otworzyli starosta Ełcki Krzysztof Piłat i wójt gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko

Autor zdjęcia: Archiwum stowarzyszenia

We wsi Gorło w gm. Stare Juchy (pow. Ełk) oddano do użytku nową plażę wiejską. Powstała w ramach projektu "Plaża wiejska w każdej gminie powiatu ełckiego".

29 lipca 2011 roku starosta ełcki Krzysztof Piłat i wójt gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko uroczyście otworzyli plażę w Gorle. W ceremonii przecięcia symbolicznej wstęgi uczestniczyły także przedstawicielki Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy Joanna Szymańska i Elżbieta Topolska oraz sołtys Gorła Jarosław Gawełko i wykonawca Zbigniew Szymanowski.

Modernizację wiejskiej plaży wykonano w ramach realizacji zadania „Plaża wiejska w każdej gminie powiatu ełckiego”. Koszt przedsięwzięcia to 20 tys. zł, z tego 15 tys. zł stanowiła dotacja ze Starostwa Powiatowego w Ełku, 2,5 tys. zł wkład własny gminy Stare Juchy, a pozostałe 2,5 tys. zł pochodziło z dobrowolnych składek mieszkańców wsi.
— Zagospodarowanie plaży w ramach projektu objęło m.in. prace odwadniające i regulację terenu, wykonanie ogrodzenia, parkingu z wydzieleniem pasa zieleni, usypanie piasku na plaży, montaż urządzenia do zabaw dla dzieci, ławek, kosza na śmieci i postawienie tablicy informacyjnej — informuje Elżbieta Topolska ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy. Pomysłodawczynią i kreatorką przedsięwzięcia była członkini tego stowarzyszenia Joanna Szymańska, która koordynowała wszystkie prace.
— Jesteśmy przekonani, że plaża będzie służyła nie tyko mieszkańcom, ale też licznie odwiedzającym nasze tereny wczasowiczom i turystom — mówi Joanna Szymańska.
Agnieszka Żukowska
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Ułówki

    Jezioro Ułówki

    Jezioro położone około 12 km od Ełku. Jest to zbiornik o rozwiniętej linii brzegowej i zróżnicowanym dnie. W zachodniej...

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB