Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Rower elektryczny w 2020 roku - na co warto zwrócić uwagę

2020-03-27 03:01:17 (ost. akt: 2020-03-27 03:07:40) Artykuł sponsorowany
Rower elektryczny w 2020 roku - na co warto zwrócić uwagę

Rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne - spotykamy ich coraz więcej na ścieżkach i z zazdrością oglądamy się za ich zadowolonymi użytkownikami, którzy poruszają się bez zbędnego wysiłku. Zaczynamy więc zastanawiać się nad posiadaniem takiej maszyny na własny użytek, próbujemy poznać jej wszystkie wady i zalety oraz zgłębić całą wiedzę na ten temat. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje - czym dokładnie wyróżnia się rower elektryczny oraz dlaczego warto w niego zainwestować.

Różnice między klasycznymi jednośladami a elektrycznymi
Rowery elektryczne, jak sama nazwa wskazuje, oferuje swoim użytkownikom dodatkowe wsparcie płynące z napędu elektrycznego. Na ten napęd składa się silnik, akumulator, a także umieszczony na kierownicy sterownik lub wyświetlacz będący równocześnie komputerem. Silnik i bateria mogą być umieszczone w różnych miejscach - jednostkę możemy znaleźć w korbie lub w piaście któregoś z kół, akumulator najczęściej mieści się na tylnym bagażniku, równolegle ze sztycą lub na ramie.

W samej budowie jednośladu również zachodzi kilka zmian poza montażem powyższych elementów. Rower elektryczny musi być odpowiednio wzmocniony, by był w stanie bezproblemowo udźwignąć swoją zwiększoną wagę, użytkownika, a także cały jego bagaż, a przy tym rozwijać pewne prędkości.

Ograniczenie prędkości w rowerach elektrycznych
Jak już wspomnieliśmy o szybkości jazdy jednośladem elektrycznym, to nie moglibyśmy pominąć tak ważnego elementu, jak ograniczenie prędkości tych konstrukcji. Ten nakaz prawny wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Rower elektryczny w większości przypadków jest odgórnie zablokowany do jazdy z prędkością 25 km/h. Tego od producentów wymagają przepisy, gdyż z taką maksymalną prędkością możemy poruszać się po drogach publicznych.
Oczywiście od tej reguły istnieją wyjątki, czyli specjalne modele S-Pedelec. Oznaczony w ten sposób rower elektryczny posiada znacznie wyższą możliwość rozwinięcia prędkości - zazwyczaj do 45 km/h, jednak jest to już model, który musimy zarejestrować. Osoby dorosłe wciąż mogą poruszać się na nich okazując jedynie dowód, młodzież jednak powinna w tym przypadku posiadać kartę motorowerową.

Oczywiście istnieją także sposoby na obejście przepisów. Firma Ecobike produkuje swoje jednoślady z możliwością łatwego wyłączenia blokady prędkości - po zjechaniu na drogę niepubliczną możemy rozwijać maksymalną prędkość dla danego roweru odblokowując ją z poziomu kierownicy.

Istnieją również urządzenia takie jak moduły Speedbox. Musimy jednak liczyć się z tym, że po zamontowaniu takiego urządzenia w naszym jednośladzie możemy utracić jego gwarancję, a cały proces wykonujemy na własną odpowiedzialność.

Warto więc zwrócić uwagę na to, że prędkość 25 km/h jest komfortowa, a przede wszystkim bezpieczna. Wciąż znajdujemy się na rowerze, nie w samochodzie, dlatego powinniśmy respektować prawo i pozostawać przy legalnej prędkości.
https://m.wm.pl/2020/03/orig/obraz-1-3-619549.jpg
Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Korzyści z wyboru roweru elektrycznego
Sami doskonale już wiemy, że przesiadka na dwukołowiec to jedna z lepszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla naszego zdrowia oraz środowiska. Rower elektryczny daje nam jeszcze więcej możliwości - jego miesięczne koszty eksploatacji wyniosą nas mniej, niż bilet miesięczny, a jazda stanie się znacznie bardziej komfortowa niż na klasycznym jednośladzie.
Dodatkową zaletą jest to, że z elektrycznym wsparciem często będziemy mogli sobie pozwolić na jeszcze więcej. Weekendowe przejażdżki za miasto, czy do parku z przyjaciółmi będą przyjemne, a w nas nie wywołają zmęczenia na samą myśl o konieczności przejechania wielu kilometrów.

Kupując rower elektryczny powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakiej jest on jakości. Maszyna, która ma nam dobrze i bezpiecznie służyć przez wiele sezonów nie może być wybrana w sposób pochopny. Warto wybrać się do specjalistycznego sklepu rowerowego, uzyskać poradę doświadczonego doradcy i nastawić się na nieco większy wydatek, niż początkowo planowaliśmy. Dla naszego komfortu i bezpieczeństwa zawsze warto ponieść wyższe koszty, które z pewnością zaowocują naszym maksymalnym zadowoleniem.

Zainteresowany wyprzedażą rowerów i akcesoriów? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB