Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Polisa turystyczna w dobie koronawirusa – co powinna zawierać?

2020-10-22 23:07:05 (ost. akt: 2020-10-22 23:09:14) Artykuł sponsorowany
Polisa turystyczna w dobie koronawirusa – co powinna zawierać?

Koronawirus jest w natarciu i obecnie mamy do czynienia z tzw. drugą falą zachorowań. Ludzie są zmęczeni ciągłym poczuciem zagrożenia i szukają sposobów na zrelaksowanie się z dala od codziennych problemów. Niektórzy decydują się na jesienny urlop za granicą, a inni zostają w Polsce. Jak odpowiednio zabezpieczyć się przed takimi wyjazdami?

Koronawirus a odwołanie wyjazdu
Zacznijmy od tego, że urlop, na który czekasz już wiele miesięcy, może się nie odbyć i warto mieć tę świadomość. Wynika to z faktu, że sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i tak naprawdę codziennie dochodzą do nas nowe wiadomości. Zainteresuj się więc przy wyborze ubezpieczenia turystycznego, czy towarzystwo ma przewidzianą procedurę na wypadek odwołania lub rezygnacji z podróży. Może uda Ci się odzyskać część poniesionych kosztów. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ranking-ubezpieczen-kosztow-rezygnacji-z-podrozy

Co powinna zawierać dobra polisa turystyczna?
Przed wyborem polisy zwróć uwagę na następujące elementy:

Koszty leczenia – szczególnie ważne w dobie koronawirusa. Pamiętaj, żeby sprawdzić, jakie stanowisko prezentuje ubezpieczyciel, jeśli chodzi o zakażenie poza granicami kraju. Sprawdź też, czy gwarantowana suma ubezpieczenia jest wystarczająca. Przyjmuje się, że w Europie minimum to 20 00 euro, a w USA, Kanadzie i Australii najlepiej sprawdza się polisa turystyczna bez limitu kosztów leczenia.

OC – może zdarzyć się, że spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje koszt odszkodowań. Bardzo istotne jest jednak to, by podpisać z poszkodowanymi porozumienie. Jeśli wybierasz się na mazury, odwiedź koniecznie Strażnicę Bośniacką w Mrągowie i poznaj historię tego miejsca.
NNW – jeśli przydarzy Ci się wypadek, w wyniku którego Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu, możesz liczyć na pomoc finansową ze strony ubezpieczyciela. W razie Twojej śmierci pieniądze trafią do rodziny lub osób upoważnionych.

Ochrona bagażu – na wypadek zagubienia lub kradzieży walizek, warto jest zadbać o obecność tego pakietu w ubezpieczeniu. W razie przykrej sytuacji ubezpieczyciel pokryje koszty zakupu niezbędnych rzeczy. Zachowaj jednak paragony, ponieważ to one będą stanowić dowód do wypłaty odszkodowania.

Gdzie kupić polisę turystyczną?
Najlepszym miejscem niezmiennie jest Internet. Wystarczy, że skorzystasz z jednej z ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeń, by dopasować ofertę zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Sprawdź koniecznie propozycje sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych, które działają od wielu lat. Zapoznaj się również z tym, co do zaoferowania ma jeden z największych graczy na rynku: https://www.polisaturystyczna.pl/produkty/axa-travel

Podsumowanie
Wyjazd na urlop jest teraz dosyć ryzykowny i wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed jakąkolwiek podróżą powinieneś wykupić polisę turystyczną, która sprawdzi się w dobie koronawirusa i pozwoli Ci odpocząć podczas jesiennego wypoczynku. W końcu bezpieczeństwo i ochrona w sytuacjach awaryjnych jest bezcenna.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB