Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Mieszkanie z ogródkiem ‒ o czym powinieneś wiedzieć?

2021-03-15 12:35:47 (ost. akt: 2021-03-15 12:35:37) Artykuł sponsorowany

Rynek mieszkaniowy w Polsce pomimo zawirowań wydaje się być odporny na kryzys. Zainteresowanie kupnem mieszkania nie słabnie, a deweloperzy prześcigają się w realizacji coraz to nowszych inwestycji. Spośród wielu ofert mieszkaniowych coraz popularniejsze wydają się być zakupy mieszkań z ogródkiem. Jaka jest tego przyczyna? Co sprawia, że są to wyjątkowe nieruchomości? Na tego typu pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Mieszkanie z ogródkiem - rosnąca popularność
Mieszkania z ogrodami stają się coraz częstszym wyborem dla wielu osób chcących zamieszkać w dużym mieście. Powodów ku temu jest co najmniej kilka. Na początek należy zwrócić uwagę na praktyczność tego rozwiązania. Z reguły, gdy nabywamy mieszkanie jest ono zarządzane przez wspólnotę czy spółdzielnię mieszkaniową. Dzięki temu na mieszkańcach nie spoczywa obowiązek zarządzania tego typu nieruchomościami. Jest to całkowite przeciwieństwo w stosunku do zakupu domu, gdzie o wszystkie remonty, naprawę awarii czy serwisy musimy zadbać sami. Kupując mieszkanie zarządzane przez inny podmiot możemy skupić się na przyjemniejszych rzeczach, między innymi na pielęgnacji ogródka.

Kolejnym istotnym aspektem jest coraz mniejsza ilość zieleni w dużych miastach. Są to rejony mocno zurbanizowane, przez co posiadanie prywatnego ogródka staje się prawdziwym luksusem. Dodatkowo daje nam to wiele innych możliwości. Ogródek może być użytkowany zgodnie z naszymi życzeniami (możemy zasiać na nim różne rośliny), stanowić miejsce spotkań ze znajomymi, czy „prywatny” plac zabaw dla naszych pociech.

Inne udogodnienia
Niezwykle istotną kwestią są tutaj finanse. Bardzo często zdarza się, że powierzchnie ogródka w nowych mieszkaniach nie są wliczane do ogólnej ceny nieruchomości. Jest to niezwykle istotny fakt, ze względu na potężne koszty z jakimi wiąże się zakup każdego metra kwadratowego nieruchomości czy działki. Kolejnym plusem jest wykorzystanie dodatkowych metrów kwadratowych jakie dają ogródki na nasze potrzeby. Część terenu zielonego może nam posłużyć jako miejsce na przechowywanie dodatkowego sprzętu (rowerów, grilla itd.), w lato natomiast może to być znakomite miejsce do rozbicia namiotu i spania na świeżym powietrzu.

Ważną rzeczą na którą powinien zwrócić uwagę kupujący jest to, w jakim kształcie jest ogródek. Wszelkie inne figury niż kwadratowy czy prostokątny kształt działki w znacznym stopniu ograniczają aranżację tego typu miejsca. Dobrze jest również dowiedzieć się w jaką stronę świata skierowany jest ogródek wraz z całym mieszkaniem. Te skierowane na południe i zachód zagwarantują nam duży dostęp do światła słonecznego przez dużą część dnia. Jest to szczególnie istotne w przypadku hodowli roślin, które ‒ jak powszechnie wiadomo ‒ do prawidłowego rozwoju potrzebują dużej ilości światła słonecznego.

Warto się pośpieszyć
Obecny wzrostowy trend na rynku nieruchomości powoduje, że w dużych miastach coraz ciężej jest znaleźć odpowiednią nieruchomość. To samo dotyczy mieszkań z ogródkami. Ich ilość jest na tyle ograniczona, że w ich poszukiwaniu wskazana jest szybkość i podejmowanie zdecydowanych kroków. Jeśli aktywnie poszukujemy nieruchomości, warto często sprawdzać oferty mieszkań na platformach internetowych, np. na stronie obido.pl.
W czasach gdy miasta pokrywają się coraz większą ilością betonu, posiadanie własnego mieszkania z ogródkiem może stanowić naszą małą enklawę. Warto więc rozważyć kupno takiego mieszkania, by na przyszłość cieszyć się życiem w komfortowych warunkach.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB