Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Wieliczki: warto zobaczyć

Wieliczki: warto zobaczyć

Autor zdjęcia: Mieczysław Kalski

Walory turystyczne Wieliczek polecamy dla tych, którzy szukają azylu, są zwolennikami ciszy i spokoju, bosą tu jeszcze nie odkryte przez turystów miejsca.

Wieliczki (niem. Wielitzken) – wieś w powiecie oleckim, w gminie Wieliczki. leża przy drodze 655 Olecko (7 km) - Suwałki (34 km). Miejscowość jest siedzibą gminy Wieliczki.

Wieliczki leżą nad jeziorem Oleckie Małe. Można w nim złowić między innymi: węgorza, lina czy szczupaka. Jezioro jest eksperymentalnie zarybiane sandaczem. Nad jeziorem pole namiotowe. We wsi nie ma żadnych pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych. najbliższe noclegi w Giżycku. .

Pierwsze informacje o wsi pochodzą z 1540 roku. Do XIX wieś miała polski charakter. Jeszcze w 1833 roku w roku 1833 do szkół na terenie parafii Wieliczki uczęszczało 613 dzieci polskich i 23 niemieckich.Warto zobaczyć na terenie gminy Wieliczki:

Krupin: ster mazurskie chałupy
Nowy Młyn: młyn i elektrownia wodna
Starosty; młyn wodny XIX/XX w.
Wieliczki: modrzewiowy kościół z 1676 roku

Warto zobaczyć w sąsiednich gminach
Kalinowo
Olecko
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Olecko Małe

  Jezioro Olecko Małe

  Jezioro położone około 3 km od Olecka. Jest to zbiornik o średnio rozwiniętej linii brzegowej, urozmaiconym dnie...

Przewodnik lokalny

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Warszawianka i #1652235 | 83.24.*.* 1 lut 2015 08:49

  Kowala to macie naprawdę artystę , piękne robi rzeczy , byliśmy widzieliśmy i nawet kupiliśmy kilka pięknych jego ręcznie zrobionych dzieł . Piękna miejscowość i okolice , jezioro lasy , piękny zabytkowy kościół , warto tam spędzić trochę czasu .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rysiek #79202 | 83.9.*.* 18 paź 2010 06:23

  No tak ,Ty jesteś mieszkańcem tej gminy, dlatego jesteś przyzwyczajony do tych ''zapachów'' i do śmieci walających się wszędzie !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec Wieliczek. #74022 | 80.52.*.* 11 paź 2010 15:06

  Chcę się odnieść do tego co napisał ''TURYSTA" . Jeżeli wszędzie tak ci śmierdzi to może z tobą coś jest nie tak . Pomyśl o tym. Jasne, że trzeba dużo zrobić by poprawić sytuację w zakresie spływów kajakowych i ogólnie wszystko co się wiąże z turystyką. Potrzebne są pieniądze i trochę dobrych pomysłów. Potrzeba nam też prawdziwych turystów nie takich, którym wszystko śmierdzi.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. TURYSTA #33174 | 83.9.*.* 2 sie 2010 20:50

  Czym się wy chwalicie ? śmierdzącą rzeką gdzie kajakiem nie można przepłynąć albo śmierdzącymi polami gdzie śmierdzi na kilometry , nawet jadąc samochodem to trzeba zamykać okna tak śmierdzi. Byłem nie dawno w Starostach.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz