Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Olsztynek: Jarmark Wielkanocny

2014-04-03 10:40:11 (ost. akt: 2014-04-03 10:38:49)
Obrazek z ubiegłorocznego jarmarku

Obrazek z ubiegłorocznego jarmarku

Autor zdjęcia: Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku

Świąteczne wypieki, domowe wędliny, pisanki, palmy i ozdoby wielkanocne. Już 12 kwietnia rynek w Olsztynku wypełnią drewniane stragany i rozpocznie się Jarmark Wielkanocny!

W tym roku organizatorzy - wśród nich Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku - zapraszają na Jarmark z wileńskim akcentem, w związku z aktualną wystawą „Polacy z Kresów Wschodnich na Warmii i Mazurach”, którą można zwiedzać w Salonie Wystawowym w Olsztynku. Wystawa prezentuje zbiór pamiątek osobistych, fotografii, dokumentów urzędowych, przedmiotów codziennego użytku, listów czy wspomnień, które pozwolą opowiedzieć historię naszych rodaków ze Wschodu, którzy obecnie zamieszkują tereny Warmii i Mazur. Tego dnia wystawa będzie otwarta dla wszystkich odwiedzających.
Zespół Szkół w Olsztynku przygotuje „Wileńskie śniadanie wielkanocne”, a Kapela Śparogi - specjalny program „Na wileńską nutę”. Wielkanocne prezentacje przygotowały również przedszkola, szkoły i instytucje z Olsztynka. Wystąpi również Olsztynecki Chór Kameralny.

Stałym elementem olsztyneckich jarmarku są świąteczne kiermasze. W tym roku swój udział zapowiedziało blisko 40 wystawców, którzy będą oferowali ręcznie robione ozdoby i kulinaria. W Salonie Wystawowym odbywać się będą warsztaty wielkanocne, cieszące się zazwyczaj największym zainteresowaniem wśród dzieci. Będzie można przystroić baranka z ciasta, wykonać palmę, czy zdobić pisanki.
Rozstrzygnięty zostanie konkursy na palmę, stroik wielkanocny oraz na GAIK-MAIK, nawiązujący do tradycji ludowej.
Jarmark rozpocznie się o godz. 10:00, potrwa do 15:00.


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Zobacz także

  • Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej w Stębarku

    Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej...

    Bitwa była co prawda pod Grunwaldem, ale muzeum bitwy mieści się w Stębarku. Bo po prawdzie najsłynniejsza...

  • Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody jest najmłodszym odziałem Muzeum Warmii i Mazur. Mieści się w wyremontowanym pałacyku...

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB