Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Samolotem na Mazury, czyli walka o turystów

2016-09-26 12:06:07 (ost. akt: 2016-09-26 12:06:45)
Samolotem na Mazury, czyli walka o turystów

Autor zdjęcia: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Samorząd województwa, spółka zarządzająca portem lotniczym w Olsztyn-Mazury, hotele i biura turystyczne łączą siły, żeby przyciągnąć jak najwięcej turystów. Służy temu projekt „Samolotem na Mazury”.

Jedną z korzyści z regionalnego portu lotniczego Olsztyn-Mazury jest gospodarczy rozwój Warmii i Mazur, w tym również branży turystycznej. Nasz region jest pierwszym w Polsce, w którym powstał projekt zrzeszający zarządcę portu lotniczego, hotele i biura turystyczne. Jego nazwa brzmi „Samolotem na Mazury”. Powołany został wspólny operator, który koordynuje współpracę firm turystycznych, działa na zewnątrz w ich imieniu i ma za zadanie zwiększyć ruch turystyczny w regionie.

Projekt istnieje od półtora roku.
— Uruchomienie regionalnego portu lotniczego w Szymanach zwiększyło dostępność komunikacyjną Warmii i Mazur, a także skróciło czas dojazdu do regionu. Z każdego zakątka Europy można do nas dotrzeć w kilka godzin. Dlatego też ważne, żeby mądrze wykorzystać nowe możliwości — stwierdza Dariusz Mosakowski, prezes spółki Mazury Air Travel — Regionalny Operator Turystyczny.
Założeń projektu „Samolotem na Mazury” jest kilka: analiza głównych kierunków przyjazdów turystycznych, określenie liczby turystów zainteresowanych lotami na Warmię i Mazury, a w efekcie przygotowanie pakietów turystycznych, w tym lotów czarterowych z Niemiec i Skandynawii. Operator projektu otworzył w Szczytnie wypożyczalnię samochodów, w tym roku ruszył też z siedmioma różnymi wycieczkami objazdowymi z przewodnikami, z których mogli skorzystać goście kilkunastu hoteli, które podpisały porozumienie. W ofercie znalazło się m.in. zwiedzanie sanktuarium w Świętej Lipce, zamków w Reszlu i Kętrzynie, Twierdzy Boyen, Wilczego Szańca, rejsy statkiem z Mikołajek do Guzianki i żaglowcem śródlądowym Chopin, Mazurolandia w Gierłoży, puszcza w Kadzidłowie, historyczna kraina plemienia Galindów, spływ Krutynią i wieczory regionalne w duchu historii.

— Wycieczki odbywały się od 10 lipca do 29 sierpnia. Był to sukces, ponieważ zorganizowaliśmy ich około 20, wzięło w nich udział około tysiąca osób, w tym, co ważne, bardzo dużo dzieci i młodzieży — ocenia Dariusz Mosakowski. — Ponadto przy transporcie osób współpracowały lokalne firmy, m.in. z Giżycka i Mrągowa.
W październiku ubiegłego roku podpisano ponad 30 umów z hotelami i biurami turystycznymi.
— W tej chwili z firmami, które są związane z branżą turystyczną i gospodarczą, rozmawiamy na temat współpracy i promocji, a także z biurami turystycznymi pod kątem przygotowania oferty w 2017 roku — mówi Dariusz Mosakowski.
Nie tylko polskie firmy z branży turystycznej są zainteresowane projektem. Jego autorzy przygotowują obecnie ofertę objazdowych wycieczek pięcio- i siedmiodniowych z noclegami dla biur turystycznych z Berlina i Monachium.
— Informacja poszła w świat, jest zainteresowanie naszym regionem, co pokazuje, że ten projekt ma sens — zaznacza prezes Mazury Air Travel.
Pomysłów na rozwój projektu nie brakuje.
— Będziemy w niego włączać hotele bardziej oddalone, jak na przykład z Lidzbarka Warmińskiego, Ostródy czy Iławy. Naszym celem jest zorganizowane strefowych wycieczek i lotów czarterowych, by jak najwięcej osób zachęcić do odwiedzenia i zwiedzenia Warmii i Mazur — dodaje Dariusz Mosakowski.
Mateusz Przyborowski

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

    Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

    Port ten obsługiwał region Warmii i Mazur od 1996 do 2003. Jest jedynym portem lotniczym w województwie...

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB