Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Kanał Elbląski na liście UNESCO?

2016-12-07 13:22:28 (ost. akt: 2016-12-07 13:21:21)
Statek Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej na jednej z pięciu pochylni na szlaku Kanału Elbląskiego

Statek Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej na jednej z pięciu pochylni na szlaku Kanału Elbląskiego

Autor zdjęcia: Adam Bartnikowski

Związek Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego złożył do Polskiego Komitetu ds. UNESCO wniosek o wpisanie Kanału Elbląskiego na Listę Informacyjną Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wpis na Listę Informacyjną dopiero otwiera drogę do wpisania Kanału Elbląskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trzeba przygotować obszerny wniosek, ok. 600 stron, zawierający opis obiektu, jego uniwersalną wartość, integralność i autentyzm oraz finansowanie i zarządzanie obiektem.

Po przedłożeniu propozycji obiekt jest kilkakrotnie wizytowany przez ekspertów UNESCO, których opinia jest integralna częścią wniosku rozpatrywanego na posiedzeniu plenarnym UNESCO. Cała procedura trwa zwykle około 5 lat.

Plenarne posiedzenie UNESCO odbędzie się w kwietniu 2017 roku w Krakowie.
To kolejne działanie Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego w tej sprawie. Pisaliśmy o tym na początku roku 2016.
Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną http://portal.warmia.mazury.pl
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Szlak Kanału Elbląskiego

    Kanał Elbląski, błędnie nazywany Kanałem Elbląsko-Ostródzkim lub Kanałem Ostródzko-Elbląskim, jest najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. Łączy Jezioro Druzno z Drwęcą oraz z jeziorem Jeziorak. Z jeziora Druzno, poprzez rzekę Elbląg...

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB