Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Kanał Dobrzycki będzie pogłębiany, ale jeszcze nie w tym roku

2017-03-31 13:25:57 (ost. akt: 2017-03-31 13:37:21)
Mapa batymetryczna Kanału Dobrzyckiego, opracowana przez Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego Navicula

Mapa batymetryczna Kanału Dobrzyckiego, opracowana przez Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego Navicula

Autor zdjęcia: http://navicula.org.pl/

Jak już pisaliśmy, Kanał Dobrzycki, łączący jeziora Jeziorak i Ewingi, zostanie pogłębiony i odmulony. Zła wiadomość jest taka, że nie nastąpi to niestety w tym roku, chociaż pierwotnie tak miało być.

Niedawno pisaliśmy, że kanał zostanie pogłębiony już w tym roku. Rzeczywiście na to się zanosiło, jednak ostatnio rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku - zarządcy większości dróg wodnych na Warmii i Mazurach - sprostował te optymistyczne wieści.

— Obecnie wykonywana jest dokumentacja projektowa na te prace, termin odbioru dokumentacji wraz z pozwoleniami ustaliliśmy na 30.06.2017r. - mówi Bogusław Pinkiewicz, rzecznik tej instytucji. - Nie wiadomo na razie, kiedy te prace zostaną podjęte.
Projekt dotyczy następujących prac:
1. Remont umocnień brzegowych w rejonie mostu Dobrzyki – długość około 50 m poniżej i powyżej;
2. Odmulenie kanału na długości 1,5 km (odcinek 100 m na Jezioraku od ujścia kanału do jeziora, do miejsca położonego 500 m za mostem w Dobrzykach) w celu uzyskania na całej długości parametru 1,5 m głębokości).
Według kosztorysu koszt robót wyniesie około 3 mln zł.
Tyle rzecznik Bogusław Pinkiewicz. Pozostaje mieć nadzieję, że szybko znajdą się pieniądze na te bardzo potrzebne prace.
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Szlak Kanału Elbląskiego

  Kanał Elbląski, błędnie nazywany Kanałem Elbląsko-Ostródzkim lub Kanałem Ostródzko-Elbląskim, jest najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. Łączy Jezioro Druzno z Drwęcą oraz z jeziorem Jeziorak. Z jeziora Druzno, poprzez rzekę Elbląg z Zalewem Wiślanym,...

 • Ewingi

  Jezioro Ewingi

 • Jeziorak

  Jezioro Jeziorak

  Piąte co do wielkości i najdłuższe jezioro Polski. Jeziorak leży na zachodnich krańcach województwa warmińsko-mazurskiego,...

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB