Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Szlak: Zielony szlak rowerowy wokół jeziora Juno

Kolor szlaku
Długość
21.0
Czas przejścia
-
Poziom trudności
-
Miejscowość startu
Mrągowo
Miejscowość końca
Mrągowo
Trasa: Mrągowo - Popowo Salęckie - Szestno - Kiersztanowo - Polska Wieś - Mrągowo. Długość szlaku: 21. km Oznakowanie: kolor zielony, znaki malowane na drzewach, słupach i głazach
Szlak dwukierunkowy na całym przebiegu. 70% nawierzchni gruntowych, 30% dobrej nawierzchni asfaltowej. Trasa jest bardzo malownicza. Rozpoczyna się w Mrągowie i łączy największe atrakcje najbliższej okolicy. Najpierw udajemy się do Miasteczka Westernowego Mrongoville.

Podróż rozpoczynamy w Parku Lotników w Giżycku. Idziemy drogą wzdłu jeziora, następnie odbijamy przy Kempingu Cezar w ulicę Giżycką i dochodzimy do Miasteczka Mrongoville. Za miasteczkiem idziemy drogą pod Zachodnią Obwodnicą Mrągowa, wchodzimy w ulicę Młynową. Tą ulicą idziemy 1 km i docieramy do rozwidlenia, gdzie wchodzimy na polną drogę, która wiedzie prosto. Dojdziemy nią do Popowa Salęckiego. Przejeżdżamy przez wieś jadąc cały czas prosto, po niecałym kilometrze mamy rozstaj, na którym skręcamy w lewo. Przez moment zamajaczyło nam Jezioro Salęt. Po niexałych 3 km docieramy do wsi Wymysły. Na pierwszym, dużym skrzyżowaniu we wsi wkręcamy w prawo, a na kolejnym w lewo, w polną drogę. Po 1,5 km docieramy do rozstaju, gdzie skręcamy w lewo. Po 600 m mamy kolejne skrzyżowanie i tam również skręcamy w lewo. Po 200 metrach na skrzyżowaniu jedziemy prosto, a na czwartym skręcamy w lewo. Przez niecałe 2 km jedziemy naszą drogą, a potem, kiedy nasza droga odbije w prawo, my pojedziemy prosto polną drogą, którą dotrzemy aż do Polskiej Wsi. Od tamej pory towarzyszy nam Jezioro Juno. na skrzyżowaniu skręcamy w lewo, następnie nasza droga zakręci sama. Jadąc wzdłuż jeziora dojedziemy do Mrągowa.

Polecamy na szlaku

Przewodniki po gminie

Informatory lokalne