Miejsce urodzenia Siegfrieda Lenza - o atrakcji

Kategoria
Ciekawe miejsca > Budynki i budowle > Inne budynki
Miejscowość, gmina
Ełk, gmina Ełk (miasto), Mazury
Gmina
Ełk (miasto)
Z tej perspektywy, z nieistniejącego już dziś domu przy ulicy Kaiser Wilhelm Strasse, oglądał Jezioro Ełckie urodzony w naszym mieście wybitny niemiecki pisarz Siegfried Lenz.
Urodził się w Ełku 17 marca 1926 roku w rodzinie urzędnika celnego. Gdy zaczął chodzić do szkoły, zamieszkał u babci pod adresem Kaiser Wilhelm Strasse 103.
W czasie wojny służył krótko w Kriegsmarine. Trafił do brytyjskiej niewoli, po zwolnieniu studiował literaturę, filozofię i anglistykę w Hamburgu. W latach 1950-1951 był redaktorem działu kulturalnego tygodnika "Die Welt". Od 1951 zajął się twórczością literacką, współpracował z licznymi wydawnictwami prasowymi, radiem, wykładał także gościnnie na uniwersytecie. Jest laureatem wielu nagród, odznaczeń i wyróżnień. Największym międzynarodowym sukcesem pisarza okazała się powieść Lekcja języka niemieckiego. Utwór traktujący o moralnych konfliktach w faszystowskich Niemczech został przetłumaczona na 19 języków
Siegfried Lenz, podobnie jak Günter Grass, zaangażowany był w polsko - niemieckie pojednanie, popierał także politykę wschodnią Willego Brandta służącą normalizacji stosunków łączących oba narody.
Bardzo ważną pozycją w jego dorobku jest „Muzeum ziemi ojczystej”. Jest to barwa opowieść o Mazurach widziana przez pryzmat losów mieszkańców Łukowca (Ełku).

Miejsce urodzenia Siegfrieda Lenza - zdjęcia

Posiadasz zdjęcia tej atrakcji i chcesz podzielić się nimi z innymi miłośnikami regionu? Kliknij tutaj!


Podobne atrakcje

W pobliżu

Polecamy w okolicy