Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Kajakiem przez Żuławy Wiślane

2010-07-05 15:35:01 (ost. akt: 2010-09-06 19:49:21)
Kajakiem przez Żuławy Wiślane

Wystarczy 25 złotych, by na cały dzień wypożyczyć kajak i poznać okolica Elbląga z nieco innej strony. Czas spędzony w kajaku z pewnością może dostarczyć niezapomnianych wspomnień. Tym bardziej, że nie jest to spory wydatek.

— Niemcy, Amerykanie, Francuzi, Rosjanie, którzy na kajakach wypływali na Drużno byli zachwyceni widokami, twierdzili, że jest to unikat w skali europejskiej — mówi Zygmunt Widowski, właściciel wypożyczalni Nurwid. — Szlaki wodne otwarte są we wszystkich kierunkach. Turyści najchętniej wybierają pięciokilometrowy odcinek wzdłuż jeziora Drużno lub Kanałem Jagiellońskim i rzeką Nogat do Malborka.


Wypożyczenie kajaka na cały dzień kosztuje 25 złotych, łodzi - 35 złotych (z kapokami)
. Aby móc swobodnie korzystać ze wszystkich atrakcji trzeba mieć ukończone 18 lat lub wybrać się na wycieczkę w towarzystwie osoby dorosłej. Kajaki i łodzie można wypożyczać także na kilka godzin, można także odbyć półgodzinny rejs łodzią po porcie.— Mamy również 10 rowerów turystycznych, które wypożyczają głównie turyści zagraniczni. Zachwycają się oni trasami w Bażantarni, ale narzekają, że mamy za mało ścieżek rowerowych. Szczególnie brakuje im ścieżek na trasie nadzalewowej — dodaje Zygmunt Widowski. 
SW KŻ

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB