Dwie miny przeciwpancerne znalezione nad jeziorem
                2025-05-15 10:26:46(ost. akt: 2025-05-15 10:31:16)
                                                                                
            
        
                    Niebezpieczne znaleziska zostały ujawnione w pobliżu Jeziora Ruskiego na terenie Gminy Morąg. To dwie miny przeciwpancerne pochodzące z okresu II wojny światowej.                 
            W środę 14 maja policjanci zostali powiadomieni o niebezpiecznym znalezisku na terenie gminy Morąg w rejonie Jeziora Ruskiego.
— Na miejsce wezwanie zostali policyjni pirotechnicy, którzy potwierdzili, że odnalezione niewybuchy to miny przeciwpancerne pochodzące z czasów II wojny światowej. Jedna z min zawierała materiał wybuchowy. Niewybuchy miały średnicę 32 centymetrów — informuje Policja. 
Przybyły na miejsce zdarzenia patrol saperski popołudniu przejął niewybuchy, a następnie przewiózł je w miejsce bezpieczne celem zneutralizowania.
Przypominamy!
Znalezienie niewybuchu to sytuacja, którą należy traktować poważnie. Szybkie i odpowiednie działanie może zapobiec tragedii.
 
Znalezienie niewybuchu to sytuacja, którą należy traktować poważnie. Szybkie i odpowiednie działanie może zapobiec tragedii.
Źródło: Gazeta Olsztyńska
 
                         
                         
                    

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez