Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Spływy kajakowe rzeką Omulwią

Spływ kajakiem

Spływ kajakiem

Autor zdjęcia: Jerzy Grala

Zapraszamy na wyprawę kajakiem rzeką Omulwią, która ma swoje źródła w Lasach Napiwodzkich (powiat nidzicki) i przepływa przez jeziora Omulew, by po 114 kilometrach zakończyć swój bieg uchodząc do rzeki Narwii.

Rzeka jest spławna od jeziora Omulew. We wsi Jabłonka można wypożyczyć kajak i rozpocząć wyprawę rzeką o dzikim charakterze i dużych walorach krajobrazowych w prawdziwą krainę ciszy. Rzeka jest dostępna nawet dla początkujących kajakarzy, choć z powodu pracy bobrów, czasami są trudności z przeprawą.

Nie mniej ciekawa jest wyprawa na rzekę Łynę, na którą kajaki dowiezie i odbierze wypożyczalnia z Jabłonki. Najwyższy spławny odcinek zaczyna się tuż za źródłami Łyny, zaraz za wsią Orłowo.

Można też zaczynać spływ we wsi Brzeźno Łyńskie, gdzie także jest wypożyczalnia kajaków, ale bez dowozu i odbioru, więc kajakiem trzeba tu wrócić. Na szlaku Łyny mijamy kilka jezior. Bogata roślinność powoduje, że odnalezienie wypływu rzeki z jeziora czasami sprawia trudność.

Jerzy Grala

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodniki lokalne

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. www.kajakimazurskie.pl #3061629 | 193.46.*.* 1 mar 2021 12:37

    www.kajakimazurskie.pl POLECAM!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz