Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Kanał Elbląski: statki po lodzie nie popłyną

2013-03-22 15:53:03 (ost. akt: 2013-03-22 17:46:18)
Zamek w Malborku to nowość na trasie rejsów Kanałem Elbląskim

Zamek w Malborku to nowość na trasie rejsów Kanałem Elbląskim

Autor zdjęcia: Żegluga Ostródzko-Elbląska

Turyści i organizatorzy rejsów po Kanale Elbląskim nie mogą już doczekać się prawdziwej, ciepłej wiosny. W tym roku żegluga po kanale będzie mocno ograniczona, ale za to wyznaczono nowe trasy rejsów wycieczkowych.

W tym roku Kanał Elbląski będzie nadal w remoncie, w związku z czym żegluga po nim będzie mocno ograniczona. Nieczynne będą np. wszystkie pochylnie, stanowiące jedną z większych atrakcji wycieczek statkiem po kanale. Te arcydzieła hydrotechniki sprzed 150 lat zostaną doprowadzone do dawnej świetności.
Pochylnie - jak wiadomo - zbudowano nie po to, by podziwiali je turyści, ale aby zniwelować 100-metrową różnicę poziomów pomiędzy końcowymi punktami trasy kanału. Przez wszystkie te lata funkcjonowały one w oparciu o myśl techniczną z połowy XIX wieku. Statki przemieszczały się po nich na specjalnych platformach, napędzanych siłą strumienia wody. W tym roku niestety przejażdżki po pochylniach nie będzie.

Są już nowe rozkłady rejsów


- Uruchamiamy w tym sezonie nowe trasy żeglugowe, które powinny częściowo zrekompensować brak tradycyjnych atrakcji na pochylniach - mówi Agnieszka Buczyńska, specjalista ds. marketingu i sprzedaży Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, organizatora rejsów statkami po Kanale Elbląskim.
Plany rejsów nowymi trasami opracowano pieczołowicie jeszcze w ubiegłym roku. Organizatorzy zakładali, że wczesna, ciepła wiosna umożliwi wyruszenie w rejsy już na początku kwietnia. Na razie jednak raczej się na to nie zanosi. Jeziora i kanały na trasie są póki co skute mocnym lodem, więc trzeba było zweryfikować te optymistyczne założenia.
W imieniu naszych czytelników i potencjalnych amatorów rejsów po kanale poprosiliśmy sympatyczne panie z działu marketingu Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej o zweryfikowanie rozkładu rejsów i uaktywnienie sprzedaży biletów przez Internet. Panie Agnieszka Buczyńska i Lena Janicka uwinęły się z tym błyskawicznie; obecnie rozkłady są uaktualnione, a bilety dostępne.

Stare i nowe trasy


Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Żeglugi. Tu przypomnijmy tylko, że w tym sezonie statki będą pływać na sześciu trasach: Jezioro Drwęckie (trasa spacerowa - pierwsze rejsy 2 maja), Na Falach Historii (NOWOŚĆ: Malbork - Biała Góra, pierwsze rejsy w sobotę 20 kwietnia), rejs po Nogacie (NOWOŚĆ: początek i koniec w Malborku, pierwsze rejsy 20 kwietnia), Szlakiem Kanału Elbląskiego (Ostróda - Miłomłyn, pierwsze rejsy w sobotę 13 kwietnia), Szlakiem Papieskim (Ostróda - Iława, pierwsze rejsy w niedzielę 14 kwietnia).
Szósta trasa - Szlakiem Wikingów (Elbląg - jezioro Druzno - Pochylnia Całuny) także wkrótce będzie dostępna w przedsprzedaży, trwa ustalanie ostatnich szczegółów.

Wszystkie statki mogą zabrać na pokład po ok. 50 osób. Bilety można nabyć przez Internet, drogą SMS-ową, można je rezerwować telefonicznie oraz oczywiście kupić osobiście w Biurze Obsługi Klienta w Ostródzie lub Elblągu (adresy i telefony w ramce poniżej).

Biura Obsługi Klienta:
Oddział w Ostródzie:
Żegluga Ostródzko - Elbląska Sp. z o.o. w Ostródzie
ul. Mickiewicza 9a
14-100 Ostróda
tel./fax. +48 89 646 38 71 lub 695003030
tel. 0 801 350 900
email: info@zegluga.com.pl

Oddział w Elblągu:
Żegluga Ostródzko-Elbląska Sp. z o.o. w Ostródzie
ul. Wodna 1b
82-300 Elbląg
tel./fax. +48 55 232 43 07
email: elblag@zegluga.com.pl

Na mapie oznaczyliśmy biura Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej w Ostródzie i Elblągu.Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Szlak Kanału Elbląskiego

  Kanał Elbląski, błędnie nazywany Kanałem Elbląsko-Ostródzkim lub Kanałem Ostródzko-Elbląskim, jest najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. Łączy Jezioro Druzno z Drwęcą oraz z jeziorem Jeziorak. Z jeziora Druzno, poprzez rzekę Elbląg z Zalewem Wiślanym,...

 • Drużno

  Jezioro Drużno

 • Drwęckie

  Jezioro Drwęckie

  Duży zbiornik o urozmaiconym kształcie - północnej rynnie z duża, wysoką i zalesioną wyspą i rynnie samborowskiej biegnącej...

Przewodniki lokalne

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zzz #1036851 | 78.8.*.* 27 mar 2013 19:15

  Czy będą rejsy po szprotki ala Giesler?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. qwerty #1032431 | 89.74.*.* 23 mar 2013 17:38

  Szanowna Redakcjo jesteście niewiarygodni jeżeli przeprowadzacie wywiady z niekompetentnymi ludźmi, którzy nie mają pojęcia o tym co mówią i kłamią (nie wiedzą co się znajduje na stronie Żeglugi - to jest dopiero żenada i dno ).

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ? #1031849 | 88.199.*.* 23 mar 2013 05:28

   Aha. Czyli jak turysta wchodzi na stronę oficjalną Firmy i widzi jakieś rozkłady jazdy i rozkłady rejsów - to ma na to nie zwracać uwagi! Bo to z założenia jest nieaktualne i nieprawdziwe! On ma dalej szukać, coś online, coś offline, coś srutututu... no i zakładać, że to coś jest może aktualne! Redakcjo - może tak wreszcie zacznieniesz nazywać rzeczy po imieniu: niekompetencja to niekompetencja, nieprofesjonalizm to nieprofesjonalizm itd itp

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Od redakcji #1031635 | 88.156.*.* 22 mar 2013 20:38

    Do "Karton": Bierzemy pełną odpowiedzialność za to, co napisaliśmy. Jeżeli pan Karton będzie chciał kupić bilety przez Internet przez zakładkę "Bilety online", zobaczy tam prawidłowy terminarz wszystkich rejsów. Właśnie stąd spisałem wszystkie cytowane wyżej dane. W zakładce "Oferta rejsów turystycznych" rzeczywiście zostały stare, nieaktualne terminy. Mam nadzieję, że admin strony Żeglugi szybko to poprawi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Karton #1031461 | 79.190.*.* 22 mar 2013 18:37

    No więc wszedłem sobie na tę stronę, aby zobaczyć co zwerfikowały i uaktualniły te przemiłe panie: otóż NIC nie uaktualniły! Nadal jest ROZKŁAD REJSÓW: 01.04.2013 - 31.10.2013 (Ostróda-Miłomłyn-Iława), z czego wynika, że pierwszy rejsc powinien być w sobotę 6 kwietnia, a nie żadnego 13 kwietnia. Więcej już mi się nie chce tego komentować. To jest ŻENUJĄCE...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)