Wirtualna wycieczka po Mazurach z Google

2015-05-05 12:53:26 (ost. akt: 2015-05-05 12:44:55)
W 2014 r. zespół Google wykonał panoramiczne zdjęcia na Mazurach za pomocą specjalnego plecaka Street View - Trekkera

W 2014 r. zespół Google wykonał panoramiczne zdjęcia na Mazurach za pomocą specjalnego plecaka Street View - Trekkera

Autor zdjęcia: Archiwum Google

Można już wybrać się na wirtualną wycieczkę po najciekawszych miejscach na Mazurach, zobaczyć między innymi Twierdzę Boyen w Giżycku i popłynąć w wirtualny rejs po jeziorach Niegocin i Kisajno.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to pierwszy region w Polsce, w którym w sierpniu 2014 r. zespół Google wykonał panoramiczne zdjęcia za pomocą specjalnego plecaka Street View - Trekkera. 

Dzięki temu od 23 kwietnia 2015 można wybrać się na wirtualną wycieczkę po najciekawszych miejscach na Mazurach. Internauci mogą przejść się po kładce w Giżycku znajdującej się na jeziorze Niegocin i podziwiać okolicę z tarasu widokowego, wybrać się w rejs po jeziorach Niegocin i Kisajno, zobaczyć Twierdzę Boyen w Giżycku czy Wilczy Szaniec w Gierłoży koło Kętrzyna - hitlerowską siedzibę z czasów II wojny światowej.

— W ubiegłym roku postanowiliśmy zorganizować trzydniowe wydarzenie dla społeczności Kreatora Map i zaktualizować mapę Mazur.
 W oparciu o nowe zdjęcia satelitarne dodaliśmy brakujące miejsca, drogi i szlaki wycieczkowe, trasy rowerowe, parki oraz malownicze mazurskie jeziora. Wtedy też po raz pierwszy w Polsce pojawił się plecak Street View (Trekker), który sfotografował mazurskie miejsca, do których nie mógł dotrzeć inny pojazd Street View. Dzisiaj internauci mogą wirtualnie odwiedzić atrakcje, które zostały wtedy sfotografowane — mówi Piotr Zalewski z Google Polska.Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Twierdza Boyen w Giżycku

  Twierdza Boyen w Giżycku

  Giżycka Twierdza Boyen (niem. Feste Boyen) zajmuje 100 hektarów ziemi pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin....

 • Wilczy Szaniec w Gierłoży

  Wilczy Szaniec w Gierłoży

  O Gierłoży każdy turysta słyszał. Obok Świętej Lipki to zazwyczaj główny punkt programu wycieczek na...

 • Kisajno

  Jezioro Kisajno

  Jezioro o rozwiniętej linii brzegowej, urozmaiconej półwyspami i zatokami oraz 18 wyspami, które są ścisłym rezerwatem ptactwa...

 • Niegocin

  Jezioro Niegocin

  Zbiornik o mało rozwiniętej linii brzegowej i bardzo urozmaiconej rzeźbie dna, z wieloma głęboczkami i płyciznami śródjeziornymi...

Przewodniki lokalne

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sergej #2842375 | 196.240.*.* 1 sty 2020 10:13

  Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Polecamy