Przedwojenny Bisztynek
Po lewej sklep kolonialny Wauschkuhn & Chojetzki, który wcześniej należał do kupca żydowskiego Silomona. Po prawej fragment hotelu Bischofsteiner Hof.
Hotel Deutsches Haus (wcześniej gospoda pana Tietz'a), dalej sklep Otta Hanek'a i dwie gospody. Na wprost: manufaktura i dom towarowy Juliusa Lurie.
Procesja Bożego Ciała w latach 30-tych mija gospodę L. Petzall'a, Deutsches Haus i sklep Otto Hanek'a.
Hotel Kronpinz von Preussen, a po lewej sklep Valerii Zybura, poźniej sprzedany Willy'emu Artschwager'owi, który urządził tu drogerię. Pcztówka pokazuje ulicę Lidzbarską (obecnie Reymonta)
Sklep kupca żydowskiego Carla Hömpler'a, gospoda Antona Porschau'a i kolejno sklepy kupców żydowskich: Jenny Jabloński, dwa H. Silomona. Później pierwszy z tych sklepów należał do Betty Jablonski.
Kasa oszczędnościowa dawnego powiatu reszelskiego, sklep kupca żydowskiego Carla Hömpler'a, gospoda Antona Porschau'a i kolejno sklepy kupców żydowskich: Jenny Jabloński, Betty Jablonski oraz H. Silomona.
W hotelu Kaiserhof odbwały sie uroczystości rodzinno-firmowe. Na zdjęciu 25. jubileusz firmy Gustava Lange. W górnym rzędzie, w środku, przedwojenny dziennikarz gazety "Bischofsteiner Anzeiger" (Goniec Bisztynecki) Rudolf Kostka - ojciec Elsabeth Schmidt, która udostępniła zdjęcia.
Stare miasto w Bisztynku w latach 30-tych XX wieku. W tekście opisujemy budynki znajdujące się dokoła Ratusza Miejskiego, którego wieżę widać w centralnej części zdjęcia.
Południowo-wschodnia pierzeja dawnego Rynku w Bisztynku. Na pierwszym planie manufaktura i dom towarowy Juliusa Lurie. Dalej gospoda Hugo Jatzkowskiego, sklep Petera Grunwalda i Hotel Kaiserhof.
Strażacy z Bisztynka ćwiczą gaszenie pozorowanego pożaru Hotelu Matthes (po lewej). Kilka miesięcy później, w 1908 roku rzeczywiście spłonął. Zastąpił go Hotel Kronprintz von Preussen następnie nazwany Bischofsteiner Hof. Po prawej fragmenty elewacji ratusza. Na wprost gospoda Petzall'a i restauracja oraz pensjonat Antona Tietz'a później - Deutsches Haus.
Po lewej Hotel Matthes, który spłonął w 1908 roku. Zdjęcie z roku 1900. Po prawej fragment fasady Ratusza. Na wprost m.in. sklep ze spirytualiami Petzall'a.
Pożar Ratusza Miejskiego we wrześniu 1939 roku. Młodzież ratuje książki z księgarni dobudowanej do murów Ratusza.
Przybudówki Ratusza Miejskiego po pożarze we wrześniu 1939 roku. Salon Fryzjerski, a po lewej dystrybutor stacji benzynowej znanej do dziś firmy.
Płonąca wieża Ratusza Miejskiego. Znajdujący się na niej zegar wybił godz. 23.15, dnia 13 września 1939 roku, po czym umilkł na zawsze.
Ratusz Miejski. Po prawej stronie fragment sklepu kupa Silomona, który później kupiła firma Wauschkuhn & Chojetzki. Zdjęcie wykonane jest ze skrzyżowania dzisiejszych ulic Żeromskiego i Kościelnej (w prawo).
Ołtarz na Boże Ciało tuż przy sklepie żydowskiego kupca H. Silomona, który w latach 1914-1916 sprawował urząd burmistrza Bisztynka.
Po lewej fragment hotelu Bischofsteiner Hof. Rynek był miejscem odbywania się wszelkich uroczystości miejskich, państwowych i religijnych. Tu święto weteranów I wojny światowej
Święto Piwa w 1901 roku. W Bisztynku do 1945 funkcjonował browar sieci Lowenbrauerei, która w Niemczech funkcjonuje do dziś.